Mikroorganizmų fiziologija


Mikroorganizmų fiziologija. Mikroorganizmai—. Dėl mikroskopinio dydžio. Mikroorganizmų fiziologija – tai mokslas. Mikroorganizmų cheminė sudėtis. Ląstelės vanduo yra kaip įvairių medžiagų tirpiklis. Mikroorganizmų mityba. Mikroorganizmų mitybos tipai. Mikroorganizmų kvėpavimas. Bakterijų fermentai. Bakterijų dauginimasis. Bakterijos dalijasi tam tikru greičiu, kuris būdingas tai mikrobų rūšiai. При таком темпе.

Mikrobinę ląstelė panašiai kaip visos gyvų organizmų ląstelės susideda iš vandens 75 – 85 % , organinių ir mineralinių medžiagų 15 – 25 %. Dalis vandens lastelėse yra chemiškai susijungusio su organinėmis medžiagomis baltymais, riebalais, angliavandeniais, kita dalis – laisva, susilaikanti dėl osmoso. Mikroorganizmai iš organinių elementų sintetina baltymus, nukleoproteinus, angliavandenius ir lipidus, fermentus, vitaminus ir kitus junginius. Mikroorganizmai taip pat turi pelenų ir mineralinių elementų.

Ląstelės vanduo yra kaip įvairių medžiagų tirpiklis, jame disperguoti ląstelės koloidai, yra vandenilio ir hidroksilo jonų šaltinis. Vanduo reikalingas visoms ląstelėje vykstančioms reakcijoms, todėl nelikus laisvo vandens sutrinka ląstelių medžiagų apykaita. Pašalinus susijungusį vandenį, suardoma ląstelių struktūrą ir jos žūva.

Mikroorganizmų mityba susijusi su medžiagų apykaitos (metabolizmo) asimiliacijos ir disimiliacijos procesais. Reikalingas maisto medžiagas bakterijos gauna ištirpusias vandenyje iš aplinkos ir citoplazminės membranos; Mikroorganizmų mitybai yra būtinos pagrindinės maisto medžiagos: baltymai, angliavandeniai, lipidai, mineralinės medžiagos P, K, Ca, S, Mg, organogenai C, O2, H2, N2, Labai nedaug reikia Fe, Zn, Cu, Mo, Co. Ląstelės viduje iš šių elementų sintetinami sudėtingi junginiai.

Pagal tai iš kokių šaltinių mikroorganizmai pasisavina C, jie skirstomi į:.

Autotrofus – mitybai ir energijos gamybai naudoja neorganines medžiagas. Jiems C šaltinis yra CO2, H2CO3, karbonatai, N šaltinis nitratai, pats N2 (azotą fiksuojančios bakterijos) Medžiagų sintezei gali panaudoti saulės energiją. .

  • MS PowerPoint 1760 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (517 žodžiai)
  • Natalija
  • Mikroorganizmų fiziologija
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mikroorganizmų fiziologija. (2015 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroorganizmu-fiziologija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 16:27
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo