Mikroorganizmų reikšmė medžiagų apykaitai gamtoje


Mikroorganizmų reikšmė medžiagų apykaitai gamtoje. Darbo tikslas, uždaviniai. Įvadas. Mikroorganizmų reikšmė anglies junginių apykaitai. Anaerobinis anglies junginių skaidymas. Rūgimas. Aerobinis anglies junginių skaidymas. Gamtinių stambiamolekulių organinių medžiagų skaidymas. Mikroorganizmų reikšmė azoto junginių apykaitai. Atmosferos azoto fiksacija. Azoto asimiliacija (imobilizacija). Amonifikacija. Nitrifikacija. Denitrifikacija. Mineralinių elementų apytaka. . Mikroorganizmų reikšmė sieros junginių apykaitai. Mikroorganizmų reikšmė fosforo junginių apykaitai. Mikroorganizmų reikšmė geležies junginių apykaitai. Išvados. Naudota literatūra.


Darbo tikslas: supažindinti su mikroorganizmų reikšme cheminių medžiagų apykaitai. Darbo uždaviniai:1. Kaip vyksta cheminių medžiagų apykaitos ciklas gamtoje ir kokią įtaką jiems daro mikroorganizmai.2. Supažindinti su anaerobiniu anglies junginių skaidymu.3. Supažindinti su sąvokomis – amonifikacija, nitrifikacija, denitrifikacija.

Visų gyvųjų Žemės organizmų tarpusavio ryšiai susiję su anglies apykaita. Svarbus vaidmuo, palaikant CO2 pusiausvyrą ir jo apytakos ratą gamtoje, priklauso mikroorganizmams. Skaidydami angliavandenius, jie išsiskiria į orą CO2, ir papildo jo išteklius. Dalis anglies į atmosferą atiduodama ne CO2 , bet metano (CH4 ) pavidalu . Metanas susidaro bakterijoms skaidant organines medžiagas. Anglies apytakos ciklas gamtoje susideda iš dviejų tarpusavyje susijusių procesų: CO2 paėmimo iš atmosferos oro svarbus vaidmuo tenka žaliesiems augalams ir maža dalimi – fototrofiniams mikroorganizmams. Pagrindinė sujungtos anglies masė susikaupia polimerinių angliavandenių – celiuliozės, krakmolo, pektinų–gliukozės, fruktozės ir kitų pavidalu. CO2 grąžinimo į aplinką svarbus vaidmuo tenka dirvos (ir vandens) mikroorganizmams. Pagal aplinkos sąlygas organines medžiagas skaido aerobiniai ir anaerobiniai mikroorganizmai. Aerobiniai jas suskaido dažniausiai iki CO2 ir H2O, ir šis procesas vadinamas visiška oksidacija. Organinių anglies junginių skaidymas, kurį sukelia anaerobiniai mikroorganizmai, dažniausiai vadinamas rūgimu.

Rūgimas – sudėtingų organinių medžiagų, dažniausiai angliavandenių , skaidymas anaerobinėmis sąlygomis, kada galutinio vandenilio akceptoriaus funkciją atlieka molekulės, susidarančios pradinės medžiagos skilimo metu. Rūgimo metu susidaro įvairūs skilimo produktai, tarp kurių svarbią vietą užima alkoholiai (etanolis, propanolis, butanolis), organinės medžiagos (pieno, propiono, gintaro, sviesto, acto, obuolių ir kt.), o kartais net ir baltymai. Pagal galutinius rūgimo produktus pavadinamas ir pats rūgimo procesas.

  • MS PowerPoint 2111 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (1702 žodžiai)
  • Tmonika
  • Mikroorganizmų reikšmė medžiagų apykaitai gamtoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Mikroorganizmų reikšmė medžiagų apykaitai gamtoje. (2016 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroorganizmu-reiksme-medziagu-apykaitai-gamtoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 02:16
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo