Mikroorganizmų rūšys


Visoje mus supančioje aplinkoje labai daug mikroorganizmų. Mikroorganizmų rūšys. Bakterijos Virusai Grybeliai Pirmuonys. Bakterijų įvairovė. Bakterijos būna Patogeninės Skaidytojos Gerosios. Patogeninės bakterijos. Sukelia ligas žmonėms. Bakterijos skaidytojos. Šios bakterijos nuokritų organinę medžiagą suskaido iki mineralinių medžiagų. Gerosios bakterijos. Arba dar vadinamos probiotikais yra naudingi mikroorganizmai. Virusai. Kartų mažesni už bakterijas Randami visur. Grybeliai. Yra 2 tipų Saprotrofai - minta negyvomis augalinės arba gyvulinės kilmės organinėmis medžiagomis. Vienaląsčiai organizmai, turintys vieną ar keletą branduolių  Vykdydami visas būtinas gyvybei palaikyti funkcijas. Literatūros sąrašas.

Bakterijų būna įvairių formų: Rutulinės; Lazdelinės; Spiralinės;.

Sukelia ligas žmonėms ir gyvūnams. Dažniausiai į organizmą tokios bakterijos patenka per nešvarias rankas, ar per maistą, kurį ruošiant buvo nesilaikoma higienos.

50 kartų mažesni už bakterijas Randami visur, kur tik yra gyvybė Dauginasi tik gyvose ląstelėse Jie yra užkrečiamų ligų sukelėjai, galintys užkrėsti bet kokį iš ląstelių sudarytą organizmą, tai reiškia, kad jie gali užkrėsti žmones, gyvūnus ir augalus Yra virusai, kurie naikina bakterijas - bakteriofagai.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1415 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (461 žodžiai)
  • Ugne
  • Mikroorganizmų rūšys
    10 - 10 balsai (-ų)
Mikroorganizmų rūšys. (2015 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroorganizmu-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:18
×