Mikroprocesoriai Elektronika ir automatika


Įvadas. Mikroprocesoriaus sandara. Aritmetinis/loginis įrenginys (alį). Sisteminė magistralė, jos struktūra ir hierarchija. Spartinančioji atmintis. Mikroprocesorių įpakavimas. Instrukcijos. Taktinis dažnis ir našumą didinančios architektūros. Mikroprocesorių šeimos. Išvados.


Jis vykdo aritmetinius veiksmus, atlieka tam tikras logines operacijas. Apdorotini duomenys paimami iš pagrindinės atminties ir per atminties duomenų registrą patenka į ALĮ duomenų registrą - akumuliatorių. ALĮ rezultatą palieka duomenų registre. Vykdydamas operaciją ALĮ gali naudotis ir kitais registrais. Valdant valdymo įrenginius, rezultatai paimami iš duomenų registrų ir patalpinami į pagrindinę atmintį. Šis žingsnis vadinamas duomenų sankaupa – išsaugojimu. Kai kurios ALĮ operacijos reikalauja sprendimų galimybės. Jos tai atlieka leisdamos rezultatui nuspręsti, kurią instrukciją valdymo įrenginys turi paimti pirmą iš eilės. Pirmas mikroprocesorius turėjo tik vieną ALĮ. Dabartiniai mikroprocesoriai gali turėti keletą ALĮ elementų, kurie dažniausiai būna 2 tipų: darbui su fiksuoti formato skaičiais (atlieka paprastas aritmetines operacijas) ir darbui su slankaus kablelio skaičiais (atliekamos sudėtingos aritmetinės operacijos).

Be to, čia gali būti maitinimo linijų, užtikrinančių prie magistralės prijungtų modulių maitinimą.

Mikroprocesoriaus korpuso tipas priklauso nuo paties mikroprocesoriaus tipo ir paskirties. Įtaisyti į korpusą mikroprocesoriai vėl testuojami. Blogi brokuojami o geri testuojami toliau naudojant įvairaus dydžio apkrovas. Po to rūšiuojami pagal taktinį dažnį ir maitinimo įtampą. Toks sudėtingas ir ilgas yra mikroprocesoriaus gamybos kelias.

0,13 ir 0,18 mikronų technologijos – tai charakteringas atstumas tarp dviejų gretimų vieno mikroschemos sluoksnio elementų. Kuo tas atstumas mažesnis, tuo daugiau tranzistorių telpa mikroschemos plokštelėje.

0,13 mikronų technologijos tranzistoriai vienas su kitu susiejami varinėmis juostelėmis, kurių ilgis viename mikroprocesoriuje viršija 3 kilometrus. 0,18 mikronų technologijos tranzistorius susieja aliumininės juostelės. 0,13 mikronų technologija pasižymi mažu sunaudojamos elektros energijos kiekiu. Todėl nešiojami įrenginiai gali dirbti žymiai ilgesnį laiką naudodami baterijų energiją. Dabartiniai mikroprocesoriai gaminami iš 200 milimetro diametro plokštelių, bet vis dažniau pradedami naudoti 300 mm diametro. Didinant diametrą didėja pagaminamų mikroprocesorių skaičius, o kartu mažėja jų savikaina.

Pagrindinis faktorius kuris didina mikroprocesoriaus našumą yra konvejeris. Konvejeris - speciali loginė schema, leidžianti optimizuoti procesoriaus darbą, vykdant nepriklausomus veiksmus lygiagrečiai.

Tai pirmasis Intel sukurtas mikroprocesorius, kuris buvo panaudotas AK. Jis buvo pristatytas 1976 metais. Būtent šį mikroprocesoriu IBM pasirinko savo asmeniniam kompiuteriui. 8086 buvo 16 bitų ir galėjo dirbti su 1MB RAM atminties. Atmintis buvo skaidoma į 64 KB dalis, kad palengvint programų kūrimą naująjam procesoriui.

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 444 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2227 žodžiai)
  • Mokykla
  • Domnenko
  • Mikroprocesoriai Elektronika ir automatika
    10 - 8 balsai (-ų)
Mikroprocesoriai Elektronika ir automatika. (2016 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroprocesoriai-elektronika-ir-automatika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 16:38
×