Mikroprocesoriai konspektas


SRAA įtaisų realizavimo principai ir pagrindinės savybės. SRRA įtaisų struktūra. SRAA įtaisų privalumai ir trūkumai Privalumai. Pastočių antrinės sistemos , jų vykdomos funkcijos ir SRAA įtaisų vieta jose. Skaitmeninės pastočių valdymo ir aptarnavimo sistemos. Paprastai skaitmenines apsaugos.


Skaitmeniniai relines apsaugos ir automatikos (SRAA) įtaisai realizuojami panaudojant mikroprocesorius. Pagrindine jų skiriamoji savybe – skaitmeninis įejimo informacijos (matuojamų elektrinių dydžių) apdorojimas. SRAA įtaisuose visi įejimo dydžiai keičiami į skaitmeninę formą. Įvedami ir pavieniai dvejetainiai signalai (pvz. aparatų padetys). Į÷jimo informaciją mikroprocesoriai apdoroja procesų tempu (greičiau nei pagrindinio dažnio, pvz. 50 Hz, periodo trukme) vykdydami įvairias skaičiavimo bei logines operacijas. Jo atmintis gali būti panaudojama pra÷jusių procesų duomenų atkūrimui. SRAA veikimo principai bei algoritmai yra programuojami. SRAA įtaisų konstrukcinių bei scheminių sprendimų apimtis yra mažesn÷ lyginant su programinių sprendimo būdų apimtimi. Jie užtikrina atskirų elektros sistemos objektų RAA įtaisų tarpusavio bendravimą panaudojant modernius ryšio kanalus.

SRAA įtaisai turi analoginę ir skaitmeninę dalį. Analogine dalį sudaro: anloginiai įejimo signalai iš objekto (u, i), signalų unifikavimo (mastelių suvienodinimo) elementas, analoginis dažnio filtras, analogines trumpalaikes atminties (sample & hold) elementas, multiplekseris, analoginis - skaitmeninis keitiklis ir skaitmeninis išejimo duomenų registras. Skaitmenine dalį sudaro: įejimas (skaitmeniniai duomenys iš analogines dalies ir diskretiniai signalai iš objekto ar kitų RAA įtaisų), procesorius, operatyvine ir pastovi atmintis, išejimo elementai (komandos persiuntimo įtaisai, vizualizacijos įtaisai valdymo mygtukai ir sąsajos).

Lankstumas – programuojami RAA įtaisų veikimo principai ir algoritmai. Padideję RAA charakteristikų tobulinimo galimybes ir naujų funkcijų įvedimas. Adaptyvių ir apsimokančių RAA sistemų sukūrimo galimybes. Galimybe integruoti į vieną visumą antrines pastočių sistemas. Nutolusių vektorių (fazorių) kampų matavimas ir plataus rajono matavimų sistemos (WAMS)

įdiegimas. Automatine objekto ir RAA įtaiso savidiagnostika – patikimumo padidinimas. Mygtukinis RAA įtaiso adaptavimas konkrečiam objektui. Atsparių ateičiai (future proof) SRAA įtaisų sukūrimas. Tobulų įtaisų (state of the art) sistemos sukūrimas.

  • Elektronika Konspektas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1532 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Mikroprocesoriai konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Mikroprocesoriai konspektas. (2016 m. Gruodžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroprocesoriai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:19
×