Mikroprocesoriaus Intel 8080 komandų sistema ir programavimas



Susipažinti su mikroprocesoriaprie reg a duomenų prideda reg d duomenis ir dar prideda 1, jei flag nelyginis duomenys, kurie eina po otai yra kaupiklio įk. Operandams adresuoti parinkti skirtingus operandų adadd a susumuoja registrų a ir b duomenis, ir patalpina juolaboratorinio darbo metu susipažinome su mikroprocesoriaus intel 8080 (kp580čŹ80ą) komandų sistema. Įgyjome programavimo asembleriu įgūdžių. Išsiaiškinome adresavimo būdus.
Registrinį adresavimą. Šis adresavimas taikomas tada, kai operandai yra bendros paskiries registruose. Kadangi registrų yra nedaug, tai jų ardesavimui pakanka dvejetainių skaičių. Šios komandos formatas atrodo taip mov reg1,reg. Komanda su registriniu adresavimu yra 1b ilgio.
Tiesioginį operandą. Tai vieno arba dviejų baitų duomenys, prijungti prie operacijos kodo. Tokiu būdu komandos formatas yra arba baitų. Šiuo atveju po okb eina duomenų baitas.
Tiesioginį adresavimą. Jo atveju taikomi dviejų arba trijų baitų formatai. Jis labai panašus į tiesioginio operado adresavimo būdą. Tačiau skirtumas yra tas, kad tiesioginio adresavimo atveju po okb eina adreso, o ne duomenų baitas.
šalutinį registrinį. Šis adresavimo būdas skiriasi nuo registrinio tuo, kad registruose laikomi ne duomenys, o jų atminties adresai. Išbandę keletą komandų, kurios geriau padėjo suprasti adresavimo būdus ir galimybes pasinaudojant registriniu adresavimu, tiesioginiu operandu, tiesioginiu bei šalutiniu adresavimais galime padaryti išvadas, kad patogiausias programuotojui yra tiesioginis adresavimas, tačiau daugiabaitės komandos užima daug atminties, o jų vykdymas reikalauja daugkartinio kreipimosi į atmintį, kas mažina mikroprocesorinės sistemos greitaveiką. Tačiau reikia nepamiršti, kad adreso įrašymas į registrus reikalauja panaudoti komandą su tiesioginiu adresavimu.
- Microsoft Word 15 KB
- 2012 m.
- 3 puslapiai (980 žodžiai)
- Mėta
-