Mikroprocesoriaus Pentium III SIMD komandos.


Susipažinti su simd (single instruction multiple data – pavienė instrukcija daug duomenų) komandų rinkiniu, registrais ir duomenų tipais, taikomais mikroprocesoriaus pentium III. Užduotis. Kontroliniai klausimai. Atsakymai į kontrolinius klausimus. Išvados.

Susipažinti su simd (single instruction multiple data – pavienė instrukcija daug duomenų) komandų. Naujos procesoriaus pentium iii simd komansos padidina taikomųjų progr. Slankiojo kablelio simd komandos operuoja nauju duomenų tipu – supakuotais skaičiais su slankiuoju kableliu. Viena slankiojo kablelio simd komanda gali vienu metu apdoroti keturis 32 bitų viengubinio tikslumo skaičius su slankiuoju kableliu (šiuos skaičius vadina spfp duomenų elementais).

Procesoriaus pentium iii architektūroje yra nauji 128 bitų registrai – xmm registrai. Komandos kreipiasi į xmm registrus vardais: xmm0. , xmm.

Skirtingai nuo mmx registrų, kurie yra fiziškai realizuoti standartiniuose intel architektūros 80 bitų duomenų su slankiuoju kableliu registruose,12lygiagreti komanda veikai vienu metu į visas keturias atitinkamų xmm1 ir xmm2 elementų poras. Keturskaliarinė komanda veikia tik į žemesniuosius elementus a0 ir b0 registruose xmm1 ir xmm. Rezultatas įrašomas į xmm1 (išėjimo operandas). Trujų aukštesnių xmm1 elementų turiniai nesikeičia.

Komandos vykdančios lygiagrečias operacijas turi priesagą ps. Komandos vykdančios skaliarines operacijas turi priesaga ss.

Slankiojo kablelio komanda addps (add packed single – precision fp values) xmm1, xmm2, poromis suveda supakuotus registro xmm1 elementus su supakuotais registro xmm2 elementais ir sumas įrašo į atitinkamus registro xmm1 elementus.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (475 žodžiai)
  • Gintarė
  • Mikroprocesoriaus Pentium III SIMD komandos.
    10 - 2 balsai (-ų)
Mikroprocesoriaus Pentium III SIMD komandos.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroprocesoriaus-pentium-iii-simd-komandos1.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 04:59
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo