Mikroprocesoriaus sandara, struktūrinė schema


Mikroschemos sandara. Mikroprocesorius sandara. Cpu strukturine schema. Mikroschemu sandara. Mikroprocesoriai referatas. Mikroprocesoriu panaudojimas. Mikroprocesorius tai. Mikroprocesoriai kursinis. Strukturines schemos aprasymas. Mikroprocesoriaus schema.

Įvadas. Mikroprocesoriaus panaudojimas komiuteriuose. Mikroprocesoriaus atsiradimo istorija. Mikroprocesoriaus sudėtinės dalys ir architektūra. Išvada. Naudota literatūra. Mikroprocesorius naudojamas įvairiuose automatizuotose prietaisuose ir įrenginiuose, kurie mus supa kiekviename žingsnyje. Mikroprocesorius naudojamas:. )namų ūkio prietaisuose: televizoriuose, kompaktinių plokštekių grotuvose , skalbimo mašinose, mikrobangėse ir t. T. )pramonėje – dažymo, suvirinimo automatuose ir t. T. )mokslinių tyrimų srityje – automatizuoti matavimo ir testavimo prietaisai ir pan. Platus mikroprocesoriaus panaudojimas automatizuoja ir pagreitina rutininį ir varginantį darbą taip pat tokie prietaisai sutaupo laiką. Mikroprocesorius sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių – valdymo įtaiso ir aritmetinio loginio įtaiso, kuriuos jungia magistralė. Mikroprocesoriuje duomenys ir programų komados labai trumpai saugojami specialiose grandinėse – registruose.

Mikroprocesorius naudojamas įvairiuose automatizuotose prietaisuose ir įrenginiuose, kurie mus supa kiekviename žingsnyje. Mikroprocesorius naudojamas.

Namų ūkio prietaisuose: televizoriuose, kompaktinių plokštekių grotuvose ,platus mikroprocesoriaus panaudojimas automatizuoja ir pagreitina rutininį ir varginantį darbą taip pat tokie prietaisai sutaupo laiką.

Mikroprocesorius – procesorius, kaip mikroschema ar mikroschemų rinkinys. Mikroprocesoriai tumikroprocesoriai yra pagrindinė ir svarbiausia kompiuterio dalis. Dažniausiai komiuperinėms sistemoms gaminamos dvejopos mikroschemos.

Loginės (logic chip). Loginės mikroschemos skirtos realizuoti centrinio procesoriaus įvairios paskirties funkcijas. Staliniuose ir nešiojamuose kompiuteriuose visa tai atlieka vienas mikroprocesorius.

Atminties (memory chip). Atminties mikroschemos skirtos gaminti laisvosios kreipties atminties (ram) modulius ir sudarytos iš šimtų tūkstančių ar net keleto milijonų duomenų saugojimo ląstelių (bitų). Krūviui palaikyti ląstelėse būtina pastovi įtampa.

Mikroprocesorius sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių – valdymo įtaiso ir aritmetinio loginio įtaiso, kuriuos jungia magistralė. Mikroprocesoriuje dudažniausiai kompiuteris turi centrinio procesoriaus įrenginį (cpu), įvedimo- išvedimo (i/o) įrtiek alu tiek cu kažkada buvo atskiri įrengimai ant atskirų plokščių, kadangi komponentai buvo dideli. Atsiradus integriniams grandynams (ig) visi komponentai labai sumažėjo iki tokio dydžio kad viską galima buvo sutalpinti į vieną kristalą kuris ir buvo pavadintas mikroprocesoriumi. Taigi mikroprocesorius yra cpu viename lsi ar vlsi integracijos kristale. Mikroprocesorius yra daugiafunkcinis, programuojamas, taktuojamas, pagrįstas registrų panaudojimu elektroninis įrenginys, kuris skaito komandas iš atminties, priima dvejetainius signalus kaip įvedimo duomenis ir juos apdorojpirmąjį mikroprocesorių sukūrė intel corporation firma 1971 metais. Tai buvo bitų mikroprocesorius. Jis galėjo lygiagrečiai apdoroti bitus. Jis naudojo dvejetainiu kodu užkoduotus dešimtainius skaičius (bcd) matematinėms operacijoms atlikti. Šis mp turėjo apie 1000 tranzistorių ir galėjo atlikti apie 8000 operacijų per sekundę. Per sekančius dvejus metus intel pristatė du naujus procesorius: 8008 – kuris buvo 4004 analogas tik turėjo skiltis ir 8080, kuris buvo skilčių , bet turėjo 16 skilčių adreso magistralę. Tai buvo pirmasis mikroprocesorius, kurio galios pakako pirmam mažam kompiuteriui sukurti.

  • Microsoft Word 83 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (1372 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • Mikroprocesoriaus sandara, struktūrinė schema
    9 - 1 balsai (-ų)
Mikroprocesoriaus sandara, struktūrinė schema. (2011 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroprocesoriaus-sandara-strukturine-schema.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 04:45
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo