Mikroprocesoriu apžvalga ir technologijos


Firmos gaminancios procesorius. Procesorius gaminancios firmos. Mikroprocesoriu apžvalga. Amd procesoriu apzvalga. Amd procesoriai apžvalga. Intel procesoriai klasifikacija. Procesoriaus klasifikacija. Kompiuteriu procesoriu apzvalga. Amd procesoriu klasifikacija. Intel procesorius apzvalga.

Procesorių klasifikacija. Intel. Amd. Cyrix. Rise. Centaur. Naujos technologijos mikroprocesorių gamyboje. Variniai laidininkai. Sige technologija. Silicis ant izoliatoriaus (silicon-on-insulator, soi). Naujos izoliacines medžiagos. Naujausi personalinių kompiuterių procesoriai. Celeron procesorių apžvalga. Amd procesorius k. - iii. Amd procesorius k. (athlon). Intel procesorius pentium iii (coppermine). Literatura.

Šiame skyriuje bus išvardintos žymiausios firmos gaminancios procesorius pentium - patys pirmieji p5 kartos procesoriai atsirado 1993m. Kovo menesi. Tuomet, kad nepasikartotų klaida su i486 (teismas atmetė intel ieškinį firmai amd del sutampančių pavadinimų) intel savo procesoriui suteike varda, kuris veliau tapo bendriniu. Pirmieji pentium procesoriai turejo kodini pavadinimą 80501, ju maitinimas buvo 5v, matricine tvarka išdestyti išvadai ir dirbo 60 arba 66 mhz dažniu. Šie procesoriai buvo gaminami pagal. 80 mikrometru technologija. Verta pastebeti, kad duomenu magistrales dažnis buvo lygus procesoriaus branduolio dažniui. Jie buvo leidžiami tiktai socket jungciai. Sekantis šiu procesoriu vystymosi žingsnis tapo p54 arba. Jo maitinimo itampa -. v, išvadai išdestyti šachmatines matricos pavidalu, i komandu rinkini buvo ideta procesoriaus identifikacijos komanda cpuid ir dar kelios. Šie procesoriai buvo pradeti gaminti metai po. Pradžioje jie buvo gaminami pagal. µm, veliau - pagal. 35 µm technologija. Ju taktinis dažnis buvo 75 - 200 mhz, o magistrales dažnis 50 - 66 mhz. Pirmo lygio spartinancioji atmintine (cache) buvo 16 kb. Pradžioje jie buvo gaminami socket jungciai, o veliau socket. Procesoriaus architektura - ia32 (32 bitu), komandu rinkinys nesikeite nuo i.

Pentium w/mmx technology - sekantis didelis žingsnis tapo p55 procesorius, kuriame buvo pirma karta realizuotos naujas 57 komandos mmx. Gamyba pradeta 1997 pradžioje. Procesoriai buvo gaminami pagal. 35 µm technologija. Procesoriaus maitinimo itampa buvo sumažinta iki. v, todel teko keisti sistemines plokštes. Pirmo lygio spartinancioji atmintine buvo padidinta du kartus, o procesoriaus taktinis dažnis 166 - 233 mhz. Šis procesorius skirtas socket jungciai.

Tillamook - procesorius skirtas nešiojamiems kompiuteriams. Patobulinto ir dirbancio pagal. 25 µm technologija procesoriaus taktinis dažnis buvo pakeltas iki 266 mhz, taip pat buvo sumažinta branduolio itampa ir naudojama galia. Spartinancioji atmintine buvo 32 kb, turejo mmx komandu rinkini. Šie procesoriai buvo gaminami taktiniams dažniams nuo 133 iki 266 mhz su magistrales dažniu 60 - 66 mhz.

Pentium pro - pirmas šeštosios kartos procesorius. Pradetas gaminti 1995 pabaigoje. Jame pirma karta buvo panaudota antro lygio spartinancioji atmintine išdestyta paciame procesoriuje ir dirbanti dažniu lygiu procesoriaus dažniui. Šio procesoriaus savikaina buvo labai didele ir praktiškai nesumažejo visame gamybos laikotarpyje. Procesorius buvo gaminamas pagal. µm ir pagal. 35 µm technologija (priklausomai nuo cashe dydžio).

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (5878 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mikroprocesoriu apžvalga ir technologijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mikroprocesoriu apžvalga ir technologijos. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroprocesoriu-apzvalga-ir-technologijos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:49
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo