Mikroprocesorių konspektas


Asemblerio pamokos. Segmentinis adresavimas. Adresuojama atmintis. Mikroprocesoriu kursinis. Mikroprocesoriu kursiniai darbai. Mikroprocesoriai 80386 atminties apsauga. Adresavimo budas. Mokslo baze mikroprocesoriai. Mikroprocesorius bitai. Mikroprocesoriaus užėmimo būsena.

8 skilčiu mp registrinis modelis. Operandu adresavimo budai. 8 skilčių mp modelis. Komandos ciklas. Sinchronizacija ir informacija apie mp būsena. I/o organizacija. Magistraliu uzemimo buseana. Pertraukties būsena. Stabdymo būsena. Mp intel 8086 registrinis modelis. Segmentinis atminties adresavimo principas. Tiesioginis adresavimas. Registrinis adresavimas. Tiesioginis operandas. Šalutinis registrinis adresavimas. Bazinis ir indeksinis adresavimas. Bazinis - indeksinis adresavimas. Santykinis adresavimas. Dėklinis adresavimas. Registrinis mikroprocesoriaus i 80386 modelis. Apibendrintos komandos formatas. Statines atminties ląstele. Operatyvioji dinaminė atmintis. Kaukiniai naį. Elektiškai trinami naį. Simd.

Duomenims saugoti mikroprocesorius turi aštuonių skilčių registrus. Registras a vadinamas kaupikliu ir yra skirtas informacijos apsikeitimui su išoriniais įtaisais. Vykdant aritmetines, logines ir poslinkio operacijas, kaupiklyje laikomas vienas iš operandų. Jame, taip pat, talpinamas operacijos vykdymo rezultatas. Kiti šeši registrai b,c,d,e,h ir l sudaro vadinamąjį bendros paskirties registrų (bpr) bloką ir gali būti naudojami kaip duomenų, taip ir adresų laikymui. Šie registrai gali būti naudojami kaip pavieniai skilčių registrai, o tais atvejais, kai reikia saugoti 16 skilčių dvejetainius skaičius, jie jungiami į poras bc, de, hl. Asemblerio komandose šios poros identifikuojamos kaip b, d, ir h.

Dėklo rodyklė sp (16 skilčių registras), skirta dėklo atminties ląstelių adresavimui. Programuotojui yra prieinamos atskirai žemesnioji sl ir aukštesnioji sh skilčių registro dalys.

Komandų skaitiklis pc (16 skilčių) skirtas komandos adreso laikymui. Išrinkus iš atminties eilinę komandą, skaitiklio turinys padidinamas vienetu, Adresuojama kitas komandos baitas (jeigu programoje nėra sąlyginių arba besąlyginių perėjimų).

Požymių registras f (8 skiltys) skirtas tam tikrų operacijos vykdymo rezulbitas ac - pagalbinės pernašos požymis: - esant pernašai iš dvejetainio skaičiaus trečiosios skilties, - pernašos nėra.

Bitas p - lygiškumo požymis: - jei rezultato dvejetainiame kode yra lyginis vienetų skaičius, - jei nelyginis vienetų skaičius.

Bitas c - pernašos požymis: - jei operacijos rezultatas netelpa į skiltis (įvyksta pernaša iš aukščiausiosios skilties, arba buvo skolintasi atliekant atimties veiksmą).

šios bitų reikšmės įeina ir į vėlesnių kartų intel architektūros mikroprocesorių 16 ir operacijos vykdymui komandoje, be operacijos tipo, turi būti nurodyti ir operandai. Aptarsime naudojamus operandų adresavimo būdus.

Registrinis adresavimas. Operandai, esant šiam adresavimui, yra bendros paskirties registruose, kurių adresai nurodomi vieninteliame okb. Kadangi registrų yra mažai, jų adresav tiesioginis adresavimas. Komandos su tiesioginiu operan šalutinis registrinis adresavimas. Šis adresavimo būdas skiriasi nuo registrinio adresavimo tuo, kad registruose laikomas ne pats operandas, o šio operando atminties adresas. Kadangi adresas yra 16 bitų, tai jam saugoti naudojama registrų pora. Pvz. Komanda.

Mov d, m reiškia, kad į d registrą bus persiųsti duomenys iš atminties ląstelės, kurios adresą nurodo registrų pora hl (m šiuo atveju reiškia registrų porą hl).

Tiesioginis operandas.

  • Microsoft Word 489 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (5455 žodžiai)
  • Dalia
  • Mikroprocesorių konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mikroprocesorių konspektas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroprocesoriu-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 07:11
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo