Mikroprocesorių kursinis darbas (2)


Kursinio darbo užduotis. Įvadas. Teorinė dalis. Bendrai apie mikrovaldiklius. Microchip mikrovaldikliai. PIC18 šeimos mikrovaldikliai. PIC18 programų atmintis. Aparatinis dėklas. Duomenų atmintis. EEPROM duomenų atmintis. PIC18 prievadai ir periferiniai įtaisai. Elektrinė - principinė schema. Suprojektuota spausdintinė plokštė (PCB). Mikrovaldiklio progamos kodas. Mikrovaldiklio programos veikimo aprašymas. Išvados. Literatūros sarašas.

Kaip žmogaus protas, taip ir mikrovaldiklio interaktyvumas yra pati svarbiausia jų sudedamoji dalis. Tad labai svarbu yra parinkti reikiamas technines bei programines priemones valdymo sistemos interaktyvumui užtikrinti. Anksčiau tai realizuodavo sunkios, didelės elektrinės schemos. Jos būdavo didelės, gremėzdiškos ir sudėtingos, tad jų programavimas būdavo neįmanomas, nes trūkdavo atminties. Šiuo metu tokias schemas pakeitė procesoriniai mikrovaldikliai, kuriuos paprasta projektuoti, jie kompaktiški ir turi atmintį, kurios dėka galima užprogramuoti tam tikrą signalų algoritmą, kuris valdytų sistemas. Tokį algoritmą nesunku keisti, perprogramuoti, atlikti eksperimentus, ir suvokti, kuris algoritmas tinkamiausias ir geriausiai veikia konkrečiu realizacijos atveju. Tad mikrovaldiklio parinkimas yra labai svarbus valdymo sistemos kūrimo procese, jis priklauso nuo to, kokias mes programas ar įrenginius valdysime, per kokias sąsajas ir kokie jiems bus keliami reikalavimai.

Dažniausia naudojami tokie procesorinių mikrovaldiklių tipai: ATMEL kompanijos AVR mikrovaldikliai, MicroChip kompanijos PIC mikrovaldikliai ir FTDI kompanijos FT mikrovaldikliai. Iš esmės šie procesoriniai mikrovaldikliai yra panašūs išvaizda, funkcijomis, vidine sandara, fiziniu požiūriu. Tačiau analizuojant kiekvieną jų atskirai, pastebimi gana ryškūs skirtumai. Kiekvienas iš jų turi teigiamų ir neigiamų savybių, ir priklausomai nuo poreikio, vienos savybės tampa privileginėmis vienoje srityje, kitos kitoje

Raidė „F“ esanti mikrovaldiklio pavadinime reiškia, kad įdiegta Flash programų atmintis.

0×000000 atminties adresas skirtas Reset vektoriui – nuo šio adreso pradedama vykdyti programa po MV įjungimo arba perkrovimo. 0×000008 adresas skirtas aukšto prioriteto pertraukties vektoriui (arba tiesiog pertraukties vektoriui, jei nėra įjungti pertraukčių prioritetai). 0×000018 adresas skirtas žemo prioriteto pertraukties vektoriui.

1.3.4 EEPROM duomenų atmintis

1.3.5 PIC18 prievadai ir periferiniai įtaisai

Šioje schemoje vaizduojamas mikrovaldiklis PIC18F24K22, 7 segmentų indikatoriai sujungti magistrale, jungtis programatoriui, ir maitinimo grandinė su L7805 5V stabilizatoriumi ir filtrais.

J1 yra DC lizdas skirtas paduoti nuo 5V iki 18V nuolatinės įtampos L7805 stabilizatoriui. D1 yra apsauga nuo sukeisto poliškumo. Jeigu bus sukeistas + ir -, tada diodas neleis pratekėti srovei priešinga kryptimi ir apsaugos nuo pažeidimų įtaiso dalis.

J2 yra jungtis programatoriui, kuriuo galima užprogramuoti mikrovaldiklį tiesiogiai schemoje. D2 yra diodas apsaugantis mikrovaldiklio maitinimą nuo programatoriaus paduodamos įtampos.

Ši suprojektuota plokštė buvo ruošiama spausdinimui ant foto popieriaus. Buvo spausdinta lazeriniu spausdintuvu. Užlyginama ant PCB plokštės su lygintuvu ir ėsdinami takeliai.

  • Microsoft Word 394 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2340 žodžiai)
  • Universitetas
  • Povilas
  • Mikroprocesorių kursinis darbas (2)
    10 - 9 balsai (-ų)
Mikroprocesorių kursinis darbas (2). (2015 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroprocesoriu-kursinis-darbas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 17:34
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo