Mikroskopinis medžiagų tyrimas


1-asis laboratorinis darbas. sviesos luzio tyrimas. Mineralines medziagos skaidres. Metalografiniai mikroskopai. Sviesos luzio tyrimas laboratorinis darbas. Laboratorinis sviesos luzio tyrimas atsakymai. 1-asis laboratorinis darbas šviesos lūžio tyrimas. 2-asis laboratorinis darbas šviesos lūžio tyrimas. Laboratorinis darbas stiklo sviesos luzio tyrimas. Kosmetologija skaidres. 1-asis laboratorinis darbas šviesos lūžio tyrimas..

Mikroskopinis medžiagų tyrimas. Kristalo šviesos lūžio rodiklio nustatymas imersijos metodu. Izotropinės medžiagos lūžio rodiklio nustatymas. Anizotropinės medžiagos lūžio rodiklio nustatymas. Kristalų matmenų nustatymas optiniu mikroskopu.

Mikroskopinėje analizėje medžiagos tiriamos praeinančioje ir atspindinčioje šviesoje. Praeinančioje šviesoje medžiagos tiriamos poliarizaciniu mikroskopu, stebint skaidrius šlifus arba panaudojant smulkiai sutrintos medžiagos preparatus. Šiuo atveju šviesos spinduliai praeina per mineralus. Atspindinčioje šviesoje medžiagos tiriamos metalografiniu mikroskopu stebint poliruotus antšlifus. Stebint atspindinčioje šviesoje matomas medžiagos paviršius.

Nepriklausomai nuo mikroskopo konstrukcijos, mikroskopo pagrindinėmis optinėmis detalėmis yra objektyvas ir okuliaras. Mikroskopo didinimas susideda iš objektyvo ir okuliaro didinimų sandaugos.

Paprasta šviesa į poliarizatorių ateina iš apačios kalcito prizmės ilgųjų briaunų ir mikroskopo optinės ašies kryptimi, todėl ne statmenai poliruotiems prizmės galams, o nutolę nuo statmens per 90 o – 68 o = 22 o. Patekęs į kalcito kristalą paprastosios šviesos spindulys skyla į du spindulius. Paprastasis poliarizuotas spindulys (So) su lūžio rodikliu 1,658 švytuoja statmenai pagrindiniam kalcito pjūviui. Pasiekęs Kanados balzamo sluoksnelį jis dėl savo didesnio lūžio visiškai atsispindi nuo balzamo, pasišalina iš optinės sitemos ir yra sugeriamas prizmės sienelių juodų dažų. Nepaprastas poliarizuotas spindulys švytuoja plokštumoje statmenoje pirmojo spindulio švytavimų plokštumai (pagrindinio pjūvio plokštuma). Jo lūžio rodiklis 1,536, taigi beveik lygus balzamo lūžio rodikliui 1,537, todėl jis pereina beveik nelūždamas per balzamo sluoksnelį, per prizmės viršutinę dalį ir vėl sklinda mikroskopo optine ašimi, joje sutinka kondensorių, bandinio šlifą, po to patenka į objektyvą, iš jo į analizatorių, vėliau į okuliarą ir iš čia į akį. Paprastai iš poliarizatoriaus sklindančio spindulio kelyje pasitaiko ne kubinės singonijos kristalo pjūvis, kuriame nei viena, nei kita elipsės simetrijos ašis nesiderina su poliarizuoto spindulio švytavimo kryptimi.

  • Chemija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 473 KB
  • m.
  • 9 puslapiai (2555 žodžiai)
  • Tomas
  • Mikroskopinis medžiagų tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mikroskopinis medžiagų tyrimas. (2012 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroskopinis-medziagu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:08
×