Mikrovaldiklis Pic16f84a


Pic mikrokontroleriai. Mikrokontroleriai. Mikrokontrolerio komandos. Mikrovaldikliai referatas. Mikrokontroleriai pic12f629. Taimeris mikrovaldikliai. Mikrovaldikliu referatas. Termometras su mikrovaldikliu. Aštuonių kojų mikroschemos. Risc cisc valdikliai.

Pritaikymas. Mikroschemos kojų aprašymas. Centrinis procesorius. Portai. Portb ir trisb. Port a elektrinė schema. Porta ir trisa. Port a kojos elektrinė schema. Atminties tvarkymas. Programos atmintis. Duomenų atmintis. Sfr registrai. Mikrovaldiklio panaudojimas. Mygtukai. Relė. Septynių segmentų led ekranas. Lcd ekranas. Serial RS323 komunikacija.

Fpic16f84a priklauso 8- bitų mikrokontrolerių klasei. Harvard architekūtra yra naujesnė nei von-neumann's. Ši technologija buvo kuriama norint pagreitinti mikrovaldiklio darbo greitį. Harvard architektūroje, duomenų ir adresų magistralės yra atskirtos. Dėl to pasidarė didesnis duomenų pralaidumas centriniame procesoriuje ir pagreitėjo programos veikimas. Išskyrus programos ir duomenų atmintis atsirado galimybė komandas rašyti ne aštuonių bitų žodžiais. Pic16f84a mikrokontroleris naudoja keturiolikos bitų žodžius komandoms rašyti, tai sąlygojo, jog vienai komandai užtenka vieno žodžio atminties. Taip pat tipiškai harvard architektūrai būdinga tai, kad visas komandas galima atlikti per vieną ciklą.

Mikrokontroleriai su harvard architektura dar vadinami risc mikrokontroleriai . Risc tai reduced instruction set computer (sumažinto komandų rinkinio kompiuteris). Mikrokontroleriai su von-neumann architektura yra vadinami cisc mikrokontroleriai (kompleksinio komandų rinkinio kompiuteris).

Nuo tada kai pic16f84a yra risc mikrovaldiklis, tai reiškia, kad yra sumažinto komandų rinkinio kompiuteris, tiksliau 35 komandos. (pvz. : intel ir motorola mikrovaldikliai turi šimtus komandų). Visos šios komandos yra įvykdomos viename cikle išskyrus jump ir branch komandas. Dėl to galime sakyti, kad pic16f84a dažniausiai pasiekia 2:1 kodo suspaudimo, 4:1 geičio rodiklius negu kiti kadangi atmintis yra pagaminta flash technologija todėl ji gali būti užprogramuota ir ištrinta daugiau nei vieną kartą, tai padaro mikrokontrolerį tinkamą įrenginio plėtojimui.

Eeprom- naudojama programos ar duomenų išsaugojimui. Dažniausiai naudojama išsaugojimui duomenims kurių negalima prarasti jei dingtu maitinimas. (jungiama išoriškai).

Ram - informacijos atmintis naudojama per programos vygdymą. Ram atmintyje saugoma visi tarpiniai ar laikini duomenys programos vykdymo metu.

Porta ir portb yra fizinė sąsaja tarp mikrokontrolerio ir išorinio pasaulio. Porta turi penkis įėjimus/išėjimus, portb turi aštuonis įėjimus/išėjimus.

Free-run timer yra 8- bitų registras mikro kontrolerio viduje, kuri dirba nepriklausomai nuo programos. Kas keturis generatoriaus impulsus skaitliukas didinasi vienetu savo reikšmę tol kol pasiekia maksimalę (255) reikšmę ir vėl pradeda skaičiuoti reikšmę nuo nulio. Taimeris gali būti naudojamas skaičiuoti laiką ir tai yra labai naudinga kaikuriuose prietaisuose.

Cpu centrinis procesorius atlieka pagrindinę rolę mikrokontroleryje.

  • Microsoft Word 165 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (1605 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mikrovaldiklis Pic16f84a
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mikrovaldiklis Pic16f84a. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikrovaldiklis-pic16f84a.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 01:59
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo