Milžinų kapai analizė skaidrės


Pavadinimo reikšmė. Milžinų kapai. Eilėraščio tema. Eilėraščio pasaulis. Eilėraščio žmogus. Eilėraščio nuotaika. Eilėraščio kalba. Eilėraščio tipas. Meninės priemonės. Eilėraščio problemos. Eilėraščio vertybės. Eilėraščio idėja.

Kapai – kadaise buvęs mūšio laukas, pilnas mūšyje žuvusių karių kūnų, kurių niekas nelaidojo, o tiesiog paliko gulėti. Milžinai – didelės ir taurios sielos žmonės, kupini meilės Tėvynei ir pasiaukojimo.

Istorinė – lietuviai kariai mūšyje prieš kryžiuočius. Pradžioje kalbama apie pasiruošimą mūšiui, karių išlydėjimą. Pabaigoje – apie kovos lauko dabartį.

Drąsus („lietuviai tarytum ugnis”) pasiaukojantis, mylintis Tėvynę.

Daug veiksmažodžių (snaudžia, dūmoja, galanda, balnoja, raitosi, šviečia, liepsnoja). Daug būdvardžių (lygūs, tamsūs, aštrūs, platūs, brangūs). Kalba gyva, daug veiksmo. Retoriniai sušukimai („o buvo mūšys!”), emocingumas.

Kodėl lietuviai ir kryžiuočiai kariavo? Ar karo tikslas pateisina žmonių aukas? Ar dabar vertinami senovėje dėl savo Tėvynės pasiaukoję žmonės?

Pasiaukojimas. Meilė (Tėvynei, sūnui, broliui, vyrui); Sumanumas; Ryžtingumas; Dvasios didybė.

Senovėje lietuviai buvo labai drąsūs, pasiaukojantys žmonės, mylėję savo Tėvynę ir gynę ją savo gyvybe.

  • MS PowerPoint 1882 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (432 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ieva
  • Milžinų kapai analizė skaidrės
    9 - 1 balsai (-ų)
Milžinų kapai analizė skaidrės. (2014 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/milzinu-kapai-analize-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 00:22
×