Mimika: veido išraiškos teikiama informacija


Įvadas. Mimikos samprata bei funkcijos teoriniu aspektu. Veido mimikos – jausmų išdavikės. Šypsena. Akių kontaktas. Skirtingos kultūros lemia skirtingą samprata. Išvados. Literatūros sąrašas.


Atverti ir uždaryti komunikacijos kanalus (pvz., šiek tiek praverta burna gali rodyti, jog jūs norėtumėte įsiterpti į pokalbį);

Šios skirtingos funkcijos gali būti vykdomos tuo pačiu metu (Bittner, 1988).

Žmonės priklausantys skirtingoms kultūroms, skirtingai „skaito“ ir veido išraišką. Glazgo universiteto mokslininkų atliktas tyrimas paneigia, kad mimika yra universalus dalykas.

Rytų Ir Pietryčių Azijoje nekantravimo, susierzinimo ar pykčio rodymas suvokiamas kaip harmonijos ardymas ir laikomas šiurkščiu įžeidimu. Žmonės slepia neigiamas emocijas arba nerodydami jokių emocijų, arba šypsodamiesi. Antai tailandiečiai atrodo nuolat besišypsantys. Jie šypsosi, kai laimingi, šypsosi, kai nervinasi, šypsosi, kai pyksta, nes atvirai demonstruodami pyktį gali susigadinti reputaciją. (Grebliauskienė B., Večkienė N., Komunikacinė kompetencija, Vilnius: Žara, 2004.-66 p.). Taip pat ir amerikiečiai net nepažįstamiems žmonėms linkę šypsotis ir tai siejama su jų socialine kompetencija. Galbūt tai yra ir auklėjimo pasekmė, nes džiaugsmas, išreikštas šypsena veide, amerikiečių supratimu, yra šilumos, teigiamų jausmų, paskatinimo netgi meilės kitiems požymis.

  • Microsoft Word 167 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1610 žodžiai)
  • Kolegija
  • Brigita
  • Mimika: veido išraiškos teikiama informacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Mimika: veido išraiškos teikiama informacija. (2017 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/mimika-veido-israiskos-teikiama-informacija.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 24 d. 22:38
×