Mindaugo laikų Lietuva skaidrės


Mindaugo laikų Lietuva. Lietuvos karalius Mindaugas. Valstybės sukūrimas. Lietuvos karalius. Voruta. Kova dėl Mindaugo palikimo. Šaltiniai.

Valstybės sukūrimas XIIIa. Lietuvių žemes supo pavojingi priešai: Kalavijuočių ir Kryžiuočių ordinai. Ginti ir valdyti kraštą reikėjo vieningos valdžios. Suvienyti besivaidijančius kunigaikščius galėjo tik stipri ir ryžtinga asmenybė. Toks pasirodė esąs kunigaikštis Mindaugas, kuris veiksmuose pasižymėjo ryžtingumu ir žiaurumu, priešus persekiojo negailestingai, atimdavo jų turtus ir žudydavo, jis buvo didesnis politikas, nei karys ar karo vadas, beto jis turėjo stiprų meilės jausmą, “gerai orientavosi” valstybės kūrimo ir valdymo dalykuose . Įsitvirtinti valdžioje jam nebuvo lengva, teko griebtis žiaurumo, ir klastos. Tačiau viduramžiais kitaip valstybės niekas nesukūrė. Vienus varžovus Mindaugas negailėstingai nužudė, iš kitų atėmė žemes, bei išvarė iš Lietuvos. Tiems, kurie pakluso, paliko viską, tik reikalavo atiduoti dalį duoklės. 1236 m. šaltiniuose jau minima „Mindaugo Lietuva“.

Šeiminyškėlių piliakalnis, kur numanoma, kad galėjo stovėti Vorutos pilis.

Lietuvos palaimintasis Vitas. Manoma, jog šis dvasininkas galėjo dalyvauti Mindaugo krikšto bei karūnavimo apeigose. 1253 m. spalį paskirtas pirmuoju Lietuvos vyskupu. Kadangi pagoniškoje Lietuvoje jam sunkiai sekėsi platinti krikščionybę, po dviejų metų atsisakė tarnybos.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 499 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (508 žodžiai)
  • Zmogas
  • Mindaugo laikų Lietuva skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Mindaugo laikų Lietuva skaidrės. (2014 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/mindaugo-laiku-lietuva-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:17
×