Mineralinės medžiagos ir jų reikšmė ląstelės struktūrose skaidrės


Mineralinės medžiagos ir jų reikšmė ląstelės struktūrose. Tikslas. Uždaviniai. Mineralinės medžiagos būtinos žmogaus organizmui, nes yra svarbios gyvybinėms funkcijoms. Mūsų organizmą sudaro daugelis medžiagų, pagrindinės iš jų yra šios. Kokie gi cheminiai elementai būtini gyvybei? Pagal specialias atliekamas funkcijas organizme mineralinės medžiagos galima suskirstyti į tris grupes. Mineralinių medžiagų svarba ir jų funkcijos. Mineralinių medžiagų reikšmė ląstelės struktūroje. Mineralinių medžiagų nauda žmogaus odai. Odos maitinimas. Kalcio reikšmė organizmui. Dėl kalcio trūkumo. Kalcis yra randamas. Magnio reikšmė organizmui. Dėl magnio trūkumo. Magnis yra randamas. Mineralinės medžiagos kosmetikoje. Mineralinės kosmetikos sudedamosios dalys. Kosmetikos produktai. Išvada. Šaltiniai.


Apibūdinti kas yra mineralinės medžiagos, sužinoti jų svarbą ląstelės stuktūroje ir jų naudą žmogaus organizmui.

Išsiaiškinti kas yra mineralinės medžagos, nusakyti kur jų galima rasti. Sužinoti mineralinių medžiagų funkcionavimą žmogaus organizme. Kokia nauda žmogaus odos būklei iš mineralinių medžiagų.

Makroelementai: Kalcis Fosforas Geležis Natris Chloras Siera Mikroelementai: Manganas Jodas Fluoras Nikelis.

Pagal specialias atliekamas funkcijas organizme mineralinės medžiagos galima suskirstyti į tris grupes:.

Pirmajai grupei priklauso mineralinės medžagos, kurios sudaro organizmo struktūros elementus, t.y. įeina į kaulų, dantų, odos ir plaukų sudėtį. Tai – kalcis, fosforas, siera, magnis ir fluoras. Antrajai grupei priklauso cheminiai elementai, kurie dalyvauja palaikant organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyrą bei palaiko ląstelių membranų ramybės potencialą. Jie reikšmingi elektrolitų ir vandens apykaitai bei reguliuojant vidinės terpės pH. Šiai grupei priklauso: natris, kalis, chloras bei minėti pirmoje grupėje: kalcis, fosforas, magnis ir siera. Didžiausią, trečiąją, grupę sudaro mineralinės medžiagos, kurių organizme randama labai mažai, praktiškai pėdsakai. Tai yra vadinamieji mikroelementai, kurie atlieka svarbų vaidmenį, įeidami į įvairių fermentinių, hormoninių arba pernešos baltymų junginių, būtinų organizmo gyvybei palaikyti, sudėtį. Svarbiausi iš jų: geležis, varis, cinkas, manganas ir jodas.

Organizmo struktūros elementai, įeinanantys į kaulų, dantų, odos, plaukų ir kt.

  • MS PowerPoint 353 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (967 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aistė
  • Mineralinės medžiagos ir jų reikšmė ląstelės struktūrose skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Mineralinės medžiagos ir jų reikšmė ląstelės struktūrose skaidrės. (2017 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/mineralines-medziagos-ir-ju-reiksme-lasteles-strukturose-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 03:39
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo