Mineralinės trąšos pristatymas


Mineralinės trąšos. Mineralinių trašų apibrėžimas. Trąšos - medžiagos, kurios įterptos į dirvą. Kam reikalingos mineralinės trąšos? Trąšos, organinės ir mineralinės medžiagos. Kokių mitybos elementų turi būti trąšose? Tai turėtų būti augalinės arba gyvulinės kilmės organiniai junginiai. Kaip skirstomos mineralinės trąšos? Makroelementinės (pagrindinės) - tai dažniausiai augalams naudojamos trąšos. Kaip apsisaugoti nuo žalingo trąšų poveikio? Kaip apsisgaugoti nuo nitratų daržovėse.

Kaip apsisgaugoti nuo nitratų daržovėse, keli naudingi patarimai: Daržoves reikėtų gerai nuplauti, nes nitratai kaupiasi ne tik viduje, bet ir išorėje. Gerai nuplautose daržovėse nitratų kiekis sumažės 15 procentų; Didžioji dalis agurkuose esančių nitratų kaupiasi odelėje ir galiukuose, todėl ruošiant salotas ar tiesiog valgant agurkus juos reikėtų nulupti; Valgant morkas, kopūstus, bulves ir burokėlius, prieš tai juos reikėtų pamirkyti vandenyje valandą laiko; gaminant sriubą patariama tas pats, nes išvirti nitratai niekur nedingsta, jie lieka nuovire; Niekuomet nenaudokite lietaus vandens daržovių plovimui, nes lietaus vanduo savyje turi daugybę kenksmingų medžiagų.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 215 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (320 žodžiai)
  • Rūta
  • Mineralinės trąšos pristatymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Mineralinės trąšos pristatymas. (2014 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/mineralines-trasos-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:21
×