Mineralinės trąšos savarankiškas darbas


Mineralinės trąšos.


Mūsų darbas yra aktualus tuo, kad mums kaip žemės ūkio technologėms reikia žinoti, kaip gauti kuo geresnį ir didesnį derlių pas save ūkyje ir kaip pagerinti savo žemių naudingumą.

Darbo tikslas:

Išsiaiškinti sąvoką „Trąšos“ bei susipažinti su jomis ir žinoti kokias būtent reikia įsigilinti norint gauti gerą derlių.

Darbo uždaviniai:

3. Žinoti kur Lietuvoje yra didžiausios trąšų įsigijimo vietos.

Augalai negali augti be kalcio, magnio, sieros, o šių elementų augalams reikia sąlyginai reikšmingų kiekių. Kalcis (Ca); Magnis (Mg); Siera (S) buvo pavadinti antriniais elementais.

Tačiau aplinkoje šių elementų buvo sąlyginai gausu, dideli kiekiai į dirvožemį patekdavo kalkinant (Ca ir Mg), su organinėmis trąšomis, kaip mineralinių trąšų balastas ar su atmosferos tarša (S). Todėl mitybos antriniais elementais tyrimai nebuvo gausūs, jų diagnostikos ir efektyvaus naudojimo klausimai iki šiol nėra visiškai aiškūs. Tačiau pastaraisiais metais mitybos šiais elementais optimizavimo klausimai pradeda užimti svarbią vietą agronomijos tyrimuose.

Sulėtėjęs augalų augimas, gelsta ir krenta seni lapai, tačiau lapų gyslos lieka žalios, lapų pakraščiai violetinio atspalvio.

Augalui augti ir daugintis yra būtini ir kiti cheminiai elementai, tačiau  mažesniais, nei  pirminių ar antrinių elementų, kiekiais. Augalui būtini mikroelementai yra šie: Chloras (Cl), Geležis (Fe), Manganas (Mn), Boras (B), Cinkas (Zn), Varis (Cu), Molibdenas (Mo) ir Nikelis (Ni).

Augalų mitybai mikroelementais mokslininkai nuo seno skiria nemažą dėmesį, tačiau dėl gan plataus jų sąrašo, nedidelių augalams reikalingų šių elementų kiekių, nedidelio derliaus priedo panaudojus trąšas su mikroelementais, atliekamų tyrimų rezultatų ne visada pakanka, kad būtų galima pateikti išsamias rekomendacijas augintojams. Agronominiuose tyrimuose dirvožemio mikroelementų statuso pasikeitimai  ir šiandien išlieka aktualūs. 

Trūkinėja rapsų stiebai, augalai silpnai ir ilgai žydi, silpnai mezga ankštaras ir sėklas(rapsai) susitraukę lapai, pailgėjusi vegetacija.

  • Žemės ūkis Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 3360 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (1795 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aistė
  • Mineralinės trąšos savarankiškas darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Mineralinės trąšos savarankiškas darbas. (2016 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/mineralines-trasos-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:44
×