Mineralinių medžiagų kiekiai, sukeliantys apsinuodijimą


Tikslas ir uždaviniai. Mineralinės medžiagos. Mikro- ir makroelementų funkcijos. Geležis (Fe). Įsisavinimas. Trūkumas. Perdozavimas. Simptomai. Cinkas (Zn). Įsisavinimas. Perdozavimas. Trūkumas. Simptomai. Varis (Cu). Įsisavinimas. Perdozavimas. Požymiai. Išvados.


Sužinoti kas yra mineralinės medžiagos Uždaviniai: Susipažinti kokios yra mineralinės medžiagos sukeliačios apsinuodiją; Sužinoti jų kiekius, įsisavinimą, perdozavimą.

Jeigu maiste trūksta mineralinių medžiagų, tai jų pradeda trūkti ir žmogaus organizme; Trūkumas gali būti įvairių ligų priežastis; Mineralinės medžiagos turi įtakos fermentų aktyvumui; Mineralinės druskos svarbios vandens apykaitai.

Mineralinės medžiagos, kurių kiekis organizme yra didelis vadinamos makroelemtais, o kurių kiekis mažas mikroelemtais; Mineralinės medžiagos žmogaus organizme vienos su kitomis persipina; Mikroelementų poreikis nurodytas vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN 119; Jeigu mineralinių medžiagų į organizma patenka per daug, jos sukelia ūmų arba lėtinį apsinuodijimą;.

Jeigu organizme kokio nors elemento yra pakankamai, bet patenka papildomi kiekiai, tada įsijungia reguliuojantys procesai, kurie: Mažina elemento įsisavinimą; Didina jo išsiskyrimą iš organizmo; Fiksuoja ir akumuliuoja elementą į mažai aktyvius audinius; Detoksikuoja elementą į nepavojingą junginį ir išsiskiria iš organizmo.

Biologiškai būtinų mikro- ir makroelementų toksiškumas dar tiriamas; Žinoma tik apie kelių elementų toksiškumą, kai organizme susidaro jų perteklius; Daugiausia žinoma apie geležies, cinko ir vario neigiamą poveikį.

Reikalingas kiekis per parą suaugusiam organizmui 12 – 15 mg; Iki 20mg geležies gaunama su maistu, tačiau organizmas iš maisto produktų geležį pasisavina sunkiai; Lengviau pasisavinama iš gyvūninių maisto produktų negu iš augalinių.

  • MS PowerPoint 61 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (695 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Mineralinių medžiagų kiekiai, sukeliantys apsinuodijimą
    10 - 3 balsai (-ų)
Mineralinių medžiagų kiekiai, sukeliantys apsinuodijimą. (2018 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/mineraliniu-medziagu-kiekiai-sukeliantys-apsinuodijima.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 23 d. 21:58
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!