Minesotos programa


Mykolo romerio universiteto. Socialinių technologijų fakulteto. Socialinio darbo katedra. Socialinis darbas su šeima. Minesotos programa. Rašto darbas. Šiandien šios programos pagalba sveikstama nuo įvarių priklausomybių narkomanijos , alkoholizmo , rūkymo ar net azartinių lošimų ir interneto. Minesotos programos struktūra. “ Minesotos programa ” susideda iš. Programos žingsnių. Programos svarbiausi komponentai. Programos principai. Programos dalyviai. Programos efektyvumas. Literatūros sąrašas.


Minesotos programa yra viena populiariausių stacionarinių programų, pradėta 1949 m. Hazeldeno centre, Minesotoje, paremta 12 žingsnių programa. „Šis metodas vadinamas Minesotos metodu todėl, kad pirmieji eksperimentai buvo atlikti Minesotos valstijoje.“27 Lietuvoje ši programa pradėta taikyti 1992 metais. Tai stacionarinis 28 dienų kursas, leidžiantis paliesti slapčiausias ir didžiausias baimę keliančias žmogaus vietas saugioje ir suprantančioje gydomojoje bendruomenėje. Skyriaus aplinka leidžia kiekvienam susikoncentruoti ties savo žalinga priklausomybe nuo alkoholio ar narkotikų. Minesotos programoje priklausomybė nuo alkoholio dar vadinama „vienišumo liga“, nes žmonės trintys šią priklausomybę dažniausiai yra vieniši. O jų gebėjimas laisvai saugiai ir sąžiningai bendrauti yra žymiai sutrikęs. Taigi, psichosocialinis reabilitacijos tikslas – sustabdyti alkoholio vartojimą, keisti nuostatas į vartojimą ir blaivybę, stengtis kiek įmanoma atstatyti sergančiojo biologines, psichologines bei socialines funkcijas. Taip pat padėti alkoholikui kuo greičiau prisitaikyti prie neatstatomų pokyčių ir kiek įmanoma gerinti jų gyvenimo kokybę, pasitikint kitais žmonėmis.

Pripažinome, kad buvome bejėgiai prieš alkoholį, kad mūsų gyvenimai tapo nebevaldomi.

Nusprendėme perleisti savo valią bei gyvenimą Dievo, kaip mes Jį suprantame, globai.

Tęsėme savianalizę ir sykiu pripažinome savo klaidas.

Mikalkevičius A. ir kt. (1997). Alkoholizmas ir nikotinizmas: Klinika. Gydymas. Profilaktika. Vilnius.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1794 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milena
  • Minesotos programa
    10 - 5 balsai (-ų)
Minesotos programa. (2016 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/minesotos-programa.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 13:11
×