Mini sumo roboto projektas


Robotai klubas. Robotai lietuvoje. Mini sumo schema. Robotų kūrimo pagrindai. Mini sumo kas tai?. Robotu schemos. Mini+namo+projektas. Robotu projektavimas. Robotu kurimas mini sumo. Robotu klases projektas.

Robotas bakalauro darbas. Įvadas. Naudotų informacijos šaltinių apžvalga. Mini sumo roboto projektavimas. Roboto funkcinės schemos sudarymas. Roboto automatizavimo schemos sudarymas ir analizė. Roboto įtaisų suvartojamos galios apskaičiavimas, vykdymo įtaisų parinkimas ir įvertinimas. Ryšių schemos sudarymas ir analizė. Automatizavimo ir valdymo priemonių ir įtaisų parinkimas ir įvertinimas. Elektrinės schemos sudarymas. Valdymo algoritmo ir valdymo programos kūrimas. Montavimo ir eksploatavimo instrukcijos sudarymas. Aplinkos ir žmonių sauga. Ekonominė dalis. Išvados. Literatūra. Grafinė dalis.

Šiame baigiamajame darbe aprašytas mini sumo robotas. Mini sumo robotas - tai elektroninis automatinis įrenginys, skirtas greitai reaguoti į aplinka ir vykdyti užprogramuotas funkcijas.

Mini sumo robotai pasaulyje jau buvo senai populiarūs, ypač tokiose šalyse kaip Japonija. Tačiau Lietuvoje jie atsirado visai nesenai, pirmosios mini sumo robotų rungtynės įvyko 2007 m. spalio 27 d. „Infobalt 2007“ parodos metu. Tai buvo sumo robotų pradžia Lietuvoje.

Po to Vitalij Rodnov 2009 m. pradžioje surengė savo robotų pristatymą Klaipėdos Valstybinėje kolegijoje, Technologijų fakultete ir Klaipėdos Universitete, Jūros technologijų fakultete. Buvo įkurtas robotų klubas ir priimti visi norintys konstruoti robotusį. Taip susidarė nauja komanda. Pradžioje kiekvienas dalyvavo už savo vardu pavadintą komandą, vėliau buvo nutarta apsijungti į vieną ir pavadinti ją „Rodman robotics“. Pirmosios varžybos „Baltic Robot Sumo“, kuriose pradedantieji dalyvavo su standarto klasės robotais įvyko balandžio 4 d. Taline. Po to sekė gegužės 1 d. Rygoje „Robotika - 2009“ varžybos, kuriuose prizines vietas laimėjo Klaipėdos valstybinės kolegijos atstovai.

Po sėkmingų startų su standartinės klasės robotais, atsirado poreikis išbandyti jėgas ir kitose klasėse – mini sumo. Nors mini sumo klasės robotai yra sunkiau konstruojami negu standartinės klasės, tačiau turi platesnį varžybų pasirinkimą.

Rengiant mini sumo robotą buvo susidurta su informacijos stoka lietuvių kalba, tačiau tai nesukliudė parengti projektą, nes internete yra daug informacijos užsienio kalba. Ypač gausu informacijos reikiamiems roboto elementams parinkti. Pateikti netgi robotų kūrimo principai.

Darbo objektas: mini sumo robotas.

Darbo tikslas: parengti mini sumo roboto projektą.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti informacijos šaltinius;

2.Sudaryti mini sumo roboto funkcinę, automatizavimo schemą;

3.Apskaičiuoti roboto įtaisų suvartojamą galią, parinkti vykdymo įtaisus;

4.Sudaryti ryšių schemą, parinkti ir įvertinti automatizavimo, valdymo priemones ir įtaisus;

5.Sudaryti elektrinę schemą;

6.Sudaryti valdymo algoritmą ir programą;

7.Sudaryti elementų ir medžiagų sąmatą;

8.Sumontuoti mini sumo robotą ir išbandyti jo veikimą.

Darbo metodai:

1.Analitinis;

2.Skaičiuojamasis;

3.Aprašomasis;

4.Grafinis.

  • Elektronika Bakalauro darbas
  • Microsoft Word 2593 KB
  • 2013 m.
  • 37 puslapiai (6073 žodžiai)
  • Aleksandr
  • Mini sumo roboto projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Mini sumo roboto projektas. (2013 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/mini-sumo-roboto-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:28
×