Minimalaus darbo užmokesčio didinimas iki 1509 Lt: galimybės ir pasekmės


Minimalaus darbo užmokesčio didinimas iki 1509 Lt galimybės ir pasekmės.

Jau tikriausiai ne pirmą kartą girdėta frazė apie minimalų atlyginimą Lietuvoje vis dažniau galime pamatyti seimo pirmininkės Loretos Graužinienės žodžiuose, tačiau ar tikrai tai labai inovatyvi ir prasminga liaudžiai idėja, ar tai tik dideli „pelėkautai“, kurie gali sunaikinti dabartinę Lietuvos vyraujančią ekonomiką? Visų pirma norėčiau paminėti, jog idėja dėl 1509 litų minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) yra originaliai sugalvota visai ne gerbiamosios seimo pirmininkės Loretos Graužinienės, o originaliai įspraustas kaip reklaminės kampanijos triukas, dar 2012 metų rugsėjo – spalio mėnesiais Lietuvos Respublikos seimo rinkimų metu. Tokia paskelbta idėja buvo nutarta pagrindinio iš šių dienų darbo partijos, laimėjusios 2012 metų rinkimus pirmają vietą, atstovo Viktoro Uspaskicho. Toliau 2014 metų pradžioje perimta ir išplėsta ši idėja buvo seimo pirmininkės, taip pat pradėti sprendimai dėl jos įteisinimo seimo taryboje.

Minimalus mėnesinis atlyginimas visuomet proporcingai yra surištas su darbuotojais, kurie atlieka įvairiausius viešuosius darbus, valstybinėse „UAB“ įmonėse, padavėjai ir aptarnautojai restoranuose, viešbučiuose, kavinėse ir daugėlis kitų sričių. Labiausiai šiomis dienos aktualu išlaikyti darbuotojus minimaliu atlygiu yra smulkiose ar katik įsikūrusiose įmonėlėse, kai konkurencija didelė, o kainų kelti ir neįmanoma. Tai ir būtų vienas iš didžiausių pražūtingų padarinių smulkiom įmonėm, kadangi keliant minimalų atlyginimą privaloma iš kažkur tų lėšų gauti, o didinti kainas esant konkurencijai yra pražūtinga.

  • Ekonomika Esė
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (992 žodžiai)
  • Gintarė
  • Minimalaus darbo užmokesčio didinimas iki 1509 Lt: galimybės ir pasekmės
    10 - 4 balsai (-ų)
Minimalaus darbo užmokesčio didinimas iki 1509 Lt: galimybės ir pasekmės. (2015 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/minimalaus-darbo-uzmokescio-didinimas-iki-1509-lt-galimybes-ir-pasekmes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:38
×