Minimalaus darbo užmokesčio padidinimo įtakos smulkiajam verslui ir vidutiniams analizė


Ekonomikos kursinis darbas. Įvadas. Mokslinio tyrimo darbo apibūdinimas. Tyrimo tikslas ir uždaviniai. Naudojami terminai. Tyrimo etapai. Mdu nustatymo ir didinimo teorinis aspektas. Darbo užmokesčio dydį lemiantys veiksniai. MDU nustatymo ir didinimo privalumai bei trūkumai. Empirinių MDU reguliavimo tyrimų rezultatai. Mdu sistemų įvairiose užsienio šalyse apžvalga. Minimalaus ir vidutinio darbo užmokesčio santykio analizė. Mažiausiai apmokamų ūkio sektorių užsienio šalyse analizė. Šalyse, kurių įstatymai nenumato MDU, taikoma minimalaus darbo užmokesčio reguliavimo praktika. MDU taikymo praktika įvairiose Europos šalyse. Minimalaus darbo užmokesčio diferencijavimas ir taikomos lengvatos. Mdu didinimo poveikio smulkiam ir vidutiniam verslui tyrimas. Tyrimo metodologija. Apklausos rezultatų analizė. Mdu didinimo Lietuvoje makroekonominės prielaidos. Smulkaus ir vidutinio verslo vaidmuo šalies ekonomikoje. Makroekonominės prielaidos MDU didinimui. Minimalaus ir vidutinio darbo užmokesčio pokyčių Lietuvoje analizė. Įmonių bankroto procesų eiga. LR Darbo kodekso pažeidimų, dėl MDU nemokėjimo, pokyčių vertinimas. Mdu didinimo pasekmės smulkiam ir vidutiniam verslui ir priemonių, nepageidaujamoms pasekmėms šalinti, apžvalga. Mikro, mažų ir vidutinio dydžio įmonių pelningumo ir sąnaudų analizė. Minimalaus darbo užmokesčio padidinimo įtaka SVV įmonių pelningumui. Minimalaus darbo užmokesčio padidinimo įtaka darbuotojų perkamajai galiai ir biudžeto pajamų augimui. Galimos neigiamų MDU didinimo pasekmių smulkiam ir vidutiniam verslui mažinimo priemonės. Pagrindinės išvados ir rekomendacijos. Duomenų ir informacijos šaltinių sąrašas. Priedas.


Atlkikus teorinių MDU taikymo aspektų analizę, buvo padarytos šios išvados:

Minimalaus darbo užmokesčio reguliavimas naudojamas kaip šalies ekonominės ir socialinės politikos vykdymo priemonė, kuria, nustatant mažiausią leistiną darbo užmokesčio lygį, siekiama užtikrinti darbuotojams minimalią socialinę apsaugą, sumažinti skurdą ir užtikrinti būtiniausių žmonių poreikių tenkinimą.

MDU reguliavimas yra vertinamas nevienareikšmiškai: profsąjungos paprastai pasisako už minimalaus darbo užmokesčio didinimą, tuo tarpu laisvosios rinkos šalininkai darbo užmokesčio reguliavimą, kurio viena iš priemonių yra MDU nustatymas, kritikuoja.

  • Ekonomika Kursiniai darbai
  • 2014 m.
  • Viktorija
  • 91 puslapis (25603 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ekonomikos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 414 KB
  • Minimalaus darbo užmokesčio padidinimo įtakos smulkiajam verslui ir vidutiniams analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
Minimalaus darbo užmokesčio padidinimo įtakos smulkiajam verslui ir vidutiniams analizė. (2014 m. Gruodžio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/minimalaus-darbo-uzmokescio-padidinimo-itakos-smulkiajam-verslui-ir-vidutiniams-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:39