MInistras pirmininkas ir jo kompetencija


Ministro pirmininko kompetencija. Ministro pirmininko igaliojimai. Vyriausybes bruozai. Ministras pirmininko kompetencija. Ministras pirmininkas ir jo įgaliojimai. Ministras pirmininkas, jo kompetencija.. Ministras pirmininkas, jo kompetencija. Ministras pirmininkas komprtencija. Seimo pirmininko ir ministro pirmininko kompetencijos. "vyriausybes bruozai".

Įvadas. Vyriausybės vaidmuo valsybės sistemoje. Benrdieji vyriausybės bruožai. Vykdomosios valdžios sudarymas. Pagrindiniai vyriausybės įgaliojimai. Ministras pirmininkas. Lietuvos respublikos ministro pirmininko biografija. Ministro tarnybos uždaviniai ir funkcijos. Ypač sunki ekonominė padėtis lietuvoje ministro akimis. Lietuvos ministrai pirmininkai. Ministerijos. Išvados. Literatūra.

Aš visų pirma įsivaizduoju vyriausybę , kaip valstybės galva , kuri viska galvoja ir sprendžia svarbiausius šių dienų valstybės klausimus. Ministras pirmininkas yra svarbiausios šios galvos smegenys. Iš tikrųjų jo funkcijos vyriausybėje yra labai plačios, ką aš šiame darbe ir pasistengsiu išdėstyti. Lr konstitucija apibrėžia ministrą pirmininką kaip labai svarbų Lietuvos respublikos pareigūną.

Ministrui pirmininkui ir jo vadovaujamai vyriausybei tenka pagrindinis vykdomosios valdžios krūvis, rūpinantis visų šalies svarbių problemų spektru. Šiuo metu ministrui pirmininkui tenka rūpintis itin pablogėjusia padėtimi Lietuvos ekonomikoje. Tenka būti ir paguoda teikančiu asmeniu, tiems žmonėms , kurie neturi darbo ir pastoviu arba tiesiog jokiu pajamu. Siuo darbu noriu atskleisti ir parodyvyriausybė įgyvendina vykdomąją valdžią Lietuvoje, jos galias apibrėžia Lietuvos respublikos konstitucija ir įstatymai. Vyriausybė savo veikloje vadovaujasi Lietuvos respublikos konstitucija, Lietuvos respublikos tarptautinėmis sutartimis, įstatymais, vyriausybės programa, kitais teisės aktais ir savo veiklą derina su valstybės ilgalaikės raidos strategija. Vyriausybė savo veiklą grindžia kolegialumo, demokratijos, teisėtumo ir viešumo principais.

Be abejonės vyriausybė yra solidariai atskaitinga seimui už bendrą savo veiklą, seimo reikalavimu seimo statuto nustatyta tvarka vyriausybė arba atskiri ministrai atsiskaito seime už savo veiklą. Ministrai, vadovaudami jiems pavestoms valdymo sritims, yra atsakingi seimui, respublikos prezidentui ir tiesiogiai pavaldūs ministrui pirmininkui.

Valstybė naudojasi vyriausybės aparatu (žr. priede), kuris yra daugiau ar mažiau centralizuotas. Vyriausybė veikia vykdydama įstatymus, kurdama naujus įstatymus, palaikydama tvarką ir tarpininkaudama konfliktuose, tuo pačiu neleisdama to daryti kitiems asmenims ar grupėms. Ji susideda iš tam tikrus socialinius vaidmenis atliekančių ypatingų individų ir įstaigų. Tokių vaidmenų apibrėžimui nepaprastai svarbi yra pretenzija į legalios prievartos naudojimo toje teritorijoje. Skirtingi vaidmenys leidžia naudoti skirtingą prievartą, taigi gali atsirasti ištisa vaidmenų paskirstymo sistema ar darbo pasidalijimas. Tačiau tai bet kuriuo atveju yra viena integruota monopolistinė institucija. Toks vyriausybės vaidmuo skiriasi nuo, pavyzdžiui, eskimų šamano vaidmens, kuris gali grasinti aukai smurtu, nes neturi legalios prievartos taikymo monopolijos.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2011 m.
  • 19 puslapių (3490 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • MInistras pirmininkas ir jo kompetencija
    10 - 1 balsai (-ų)
MInistras pirmininkas ir jo kompetencija. (2011 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/ministras-pirmininkas-ir-jo-kompetencija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 05:22
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo