Minkštų baldų projektavimas


Minkstu baldu technologija. Minkštų baldų karkasai. Minkstu baldu konstrukcija. Minkstu baldu funkciniai matmenys. Gaminio medžiagų detalieji aprašai ir charakteristika. Baldai kursinis. Gaminio paskirtis, funkcionalumas ir išorinis sprendimas. Minkstu baldu konstrukcijos. Baldu vaikams funkciniai matmenys. Baldų projektavimo kursinis.

Įžanga. Panašių ir analoginių gaminių apžvalga ir naujovės. Gaminio išorinis sprendimas, paskirtis ir funkcionalumas, minkštumo kategorija, funkcinių matmenų analizė. Gaminio paskirtis ir funkcionalumas, išorinis sprendimas. Minkštumo kategorija. Funkcinių matmenų analizė. Gaminio medžiagų detalieji aprašai ir charakteristikos. Gaminio konstrukcijos analizė, karkaso bei minkštojo elemento schema su aprašu. Surinkimo vienetų konstrukcija, junginių konstrukcija, naudojama furnitūra. Preliminarus medžiagų ir furnitūros sąnaudų skaičiavimas. Gaminio surinkimo schema. Gaminio įpakavimas. Išvados.

Semestro darbui pasirinkau vienvietį fotelį,skirtą poilsiui, pagamintą apie 1980 metus iš Vilniaus skecijinių baldų komplekto. Pasirinkau šį fotelį dėl jo paprastos konstrukcijos – ateityje būtų įmanoma jį atrestauruoti. Baldo karkasas pagamintas iš natūralios medienos (pušis),o ranktūriai iš faneros.

Mano pasirinkto fotelio konstrukcija šiek tiek primena kėdę su paminkštinimu. Šią kėdę taip pat, kaip ir mano pasirinktą fotelį galima priskirti vienpusio minkštumo klasei, kur naudojama spiralinių spyruoklių pagrindas. Norint baldui suteikti patogumo, atsiranda porankiai, kurie gali būti įvairiausių aukščių, formos. Galima teigti, jog ši kėdė ir buvo analizuojamo krėslo pirmtakas.

Tarybiniais laikais daugelis žmonių gyveno standartiniuose butuose, kurie buvo tipizuoti. Interjero kūrimas apsiribodavo siekimu nusipirkti brangesnius baldus, tačiau baldai apsiribojo kukliu dizainu. Daugelis to laikmečio baldų nepasižymi kompaktiškumu – sunkios konstrukcijos, masyvios detalės. Baldų apmušalai taip pat nėkuo neišsiskiria – vyrauja, tamsios žemiškos, dažniausiai rudų atspalavių spalvos, tačiau pagal dabartinę jų būklę galima teigti jog audinys naudojamas pakankamai kokybiškas. Daugelyje to laikmečio foteliuose sėdimosios dalies plotis ir gylis yra vienodi, pagal funkcinių matmenų standartus tai yra gerai, todėl baldas yra patogus ir funkcionalus. Šiuose foteliuose, kaip ir jų pirmtakų – kėdžių, porankiai yra įvairiausi – vien tik iš faneros ar drožlių plokščių, su paminkštinimu, arba aptraukti audiniu.

Moderniems baldams būdingos minkštos linijos, harmoningos proporcijos. Jie pasižymi lengva ir daug vietos neužimančia konstrukcija. Pagrindiniai baldo reikalavimai – ergonomiškumas, funkcionalumas ir estetika. Naujoviškuose minkštuose foteliuose, dėl netradicinių formų, naudojama iš pirmo žvilgsnio paprasta, tačiau daug sąnaudų reikalaujanti konstrukcija. Audiniai pasirenkami įvairiausių tekstūrų, ir rūšių – nuo natūralių iki dirbtinių ar odinių. Natūralūs audiniai, pavyzdžiui, medvilnė, geriau perteikia spalvą, ji būna ryškesnė, tačiau dirbtinis pluoštas pasižymi didesniu atsparumu - dėl šių priežasčių gamintojai siūlo mišraus pluošto audinius.

  • Microsoft Word 654 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (1630 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Minkštų baldų projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Minkštų baldų projektavimas. (2011 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/minkstu-baldu-projektavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 00:45
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo