Minkštų žaislų gaminimas Panaudojimas ikimokyklinio amžiaus vaikų vaidinimuose


Įvadas. Minkštų žaislų reikšmė ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdyme. Minkštų žaislų gaminimas. Minkštų žaislų panaudojimas ikimokyklinio amžiaus vaikų vaidinimuose. Scenelės kūrimas. Reziumė. Įvadas. Minkštų žaislų reikšmė ikimokyklinio vaiko ugdymuisi. Minkštų žaislų gaminimas. Minkštų žaislų panaudojimas ikimokyklinio amžiaus vaikų vaidinimuose. Scenelės kūrimas. Reziumė. Literatūra.


Pradėdami galvoti apie žaidimo sąvoką mintyse pirmiausiai pamatome vaikus, prisimename savo, kaip vaikų beribę fantaziją. Ir žinoma savo pirmąjį žaislą, jo vardą, ypatybes, istoriją. Todėl galime drąsiai teigti, kad vaikai vieni iš pirmųjų aktorių, režisierių Žemėje. Jie bene patys unikaliausi ir išskirtiniausi menininkai. Kodėl? Jų fantazija beribė, vaikai gali persikelti į bet kurį kampelį Žemėje, bet kada gali išgelbėti Žemę. Bet kiekvienam vaikui reikia palydos ir į fantastinį pasaulį, ir į miego šalį, tai yra geriausio ir šilčiausio savo draugo apie, kurį kalbėsiu savo darbe – žaislo.

Tikslas: Atskleisti ir išdėstyti darbo temą, pasisemti išminties – pedagoginių žinių ir idėjų.

Mylimukas – minkštas žaislas, ikimokyklinukui ar ankstyvojo amžiaus vaikui yra be galo svarbus. Tai jo naujasis draugas, bendražygis ne tik, kai ateina laikas miegoti be mamos, bet ir kelionėse, o kaip jis padeda atstoti mamą darželyje - kai ateina laikas pietų miegui, prisiglaudus jį žymiai ramiau ir saugiau užmiega.

Minkšti žaislai patinka ir tėvams ypač kol vaikas yra mažas nes dažniausiai jie neturi smulkių detalių, kurias vaikas gali nuryti, neturi aštrių kampų ir yra minkšti – saugūs. Juos lengva išskalbti.

Tačiau dar didesnė šiandienos problema yra ta, kad daugumos mūsų socialinį gyvenimą užvaldę yra elektroniniai, naujųjų technologijų prietaisai.

Galbūt viskas, būtų gerai jei žiūrėtume į visą tai, kaip į mokslo pažangą, naujas galimybes, greitesnį, būdą susisiekti su kitais, toliau gyvenančiais žmonėmis. Bet svarbu nepamiršti, kad net ir pačios subtiliausios naujovės nepakeis realaus žmonių bendravimo. Ypač svarbu prisiminti, kad mažieji mūsų draugai – vaikai, greitai perimą mūsų socialinius vaidmenis, tai yra kopijuoja mus. Todėl turime būti atsakingi ir budrūs. Jei mes sėdime prie kompiuterio, maigome klaviatūros klavišus, esame pasinėrę į didelį srautą naujos lengvai prieinamos informacijos, vaikas girdi tik klaviatūros garsą ir mato sukoncentruotą jūsų žvilgsnį į ekraną. Jam taip pat pasidarys įdomu ką tokio, jūs tame ekrane matote, vaikas domisi viskuo, kas nauja nematyta jam yra įdomu, tada jis nori patyrinėti naujovę ir savo mažais pirštukais bando paliesti klaviatūrą, užmesti akį į ekraną. Mąsto ką ten tokio įdomaus suaugęs mato. O jei dar suskambo telefonas kokia įdomi muzika, o dar kai lieti ir paveiksliukai keičiasi, nuolat viskas nauja. Vaikas greitai susidomi, tėvai vedami smalsumo leidžia vaikui išbandyti įrenginį, kol galiausiai ateina ta riba, kai vaikas verkia ne pametęs žaislą ar kai mama išeina iš kambario, o kai iš jo atima telefoną, planšetę. Kadangi šiame amžiuje dauguma tėvų yra karjeristai, jiems tai patogus būdas užimti vaikus, o pradžioje net ir juokinga, ir džiugu, toks mažas vaikas, o koks protingas moka dar geriau už juos naudotis naujosiomis technologijomis ir dar pora užsienietiškų žodžių išmoko, tai nauda. Ne, visa tai yra žmogaus asmenybės naikinimas ypač naujai besiformuojančio dar daug ko nemačiusio nepatyrusio individo –vaiko. Liūdniausia tai, kad žaislai tampa nebeįdomūs, kalbos žodynas siaurėja, vaiko kompetencijos ir sričių sąrašas vis sparčiau nyksta. Auga vaikų nutukimo skaičius. Tai didžiulė ir labai rimta problema. Nedaugelis vaikų šiandieną eina miegoti apsikabinę savo mylimiausią žaisliuką.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3334 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kamilė
  • Minkštų žaislų gaminimas Panaudojimas ikimokyklinio amžiaus vaikų vaidinimuose
    10 - 1 balsai (-ų)
Minkštų žaislų gaminimas Panaudojimas ikimokyklinio amžiaus vaikų vaidinimuose . (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/minkstu-zaislu-gaminimas-panaudojimas-ikimokyklinio-amziaus-vaiku-vaidinimuose.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 06:31
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo