Minties laisvė


Ar šių dienų žmogus yra laisvas mokslo bazė. Zodzio minties laisve. Konstitucija minties laisve. Minties ir sazines laisves. Minties laisvė religija. Teise i sazines ir minties laisve.

Įvadas. Minties laisvės esmė. Ar lietuvoje egzistuoja minties laisvė. Minties laisvės reikšmė šių dienų lietuviui. Literatūra ir šaltiniai. Temos aktualumas. Aš pasirinkau šią temą, nes manau, kad ši tema yra aktuali šių dienų visuomenei, tai minties laisvės amžiaus žmonėms. Darbo tikslas: išsiaiškinti temos „minties laisvė“ esmę. Darbo uždaviniai:. Apibūdinti kas yra minties laisvė;. Išsiaiškinti ar lietuvoje egzistuoja minties laisvė;. Aprašyti kokią reikšmę šių dienų lietuviui turi minties laisvė. Informacijos šaltinių apžvalga. Rėmiausi lr konstitucija, internetiniais puslapiais. Pagrindiniai darbo rezultatai ir jų taikymo sritys. Išsiaiškinta minties laisvės esmė. Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė taip pat neatsiejama nuo konstitucijoje įtvirtintų principų: asmenų lygybės, privilegijų neteikimo ir nediskriminavimo, bažnytinės santuokos registracijos valstybinio pripažinimo, valstybinių ir savivaldybių mokymo ir auklėjimo įstaigų pasaulietiškumo, tradicinių lietuvoje bažnyčių bei religinių organizacijų, kitų bažnyčių ir religinių organizacijų, jeigu jos atitinka konstitucijoje numatytus kriterijus, valstybinio pripažinimo, tikybinės veiklos laisvės, bažnyčių bei religinių organizacijų tvarkymosi laisvės , valstybinės religijos nebuvimo bei nuo universalaus konstitucinio teisinės valstybės principo ir konstitucijos preambulėje skelbiamo atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės siekio, kitų konstitucinių principų.

Temos aktualumas. Aš pasirinkau šią temą, nes manau, kad ši tema yra aktuali šių dienų visuomenei, darbo uždaviniai. Apibūdinti kas yra minties laisvė. Išsiaiškinti ar Lietuvoje egzistuoja minties laisvė. Aprašyti kokią reikšmę šių dienų Lietuviui turi minties konstitucijos 26 straipsnio dalyje įtvirtinta viena iš pamatinių žmogaus laisvių: minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržoma. Ši laisvė užtikrina galimybę įvairių pažiūrų žmonėms gyventi atviroje, teisingoje ir darnioje pilietinėje visuomenėje. Ši laisvė - ne tik savaiminė demokratijos vertybė, bet ir svarbi garantija, kad bus visavertiškai įgyvendinamos kitos žmogaus konstitucinės teisės ir laisvės.

Sistemiškai interpretuojant konstitucijos 26 straipsnio nuostatas pažymėtina, kad minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė neatsiejama nuo kitų konstitucijoje įtvirtintų žmogaus teisių ir laisvių: teisės turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti, laisvės ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas, teisės laisvai vienytis į bendrijas ir asociacijas, nebūti verčiamam priklausyti kokiai nors bendrijai ar asociacijai, tėvų teisės auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, kultūros, mokslo ir tyrinėjimų bei dėstymo laisvės, taip pat kitų konstitucijoje įtvirtintų žmogaus teisių ir laisvių.

Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė demokratinėse teisinėse valstybėse pripažįstama pagal turinį kaip platesnės žmogaus laisvės turėti savo įsitikinim  kultūros kritikas, leonidas donskis teigia: Lietuvoje iki šiol netoleruojama kritika ir kitokia pozicija – ypač, jei tai iš tikrųjų pozicija, o ne kaprizingas priminimas apie savo personos ir grupės svarbą .   .

Aleksandras štormas 1994-aisiais pastebėjo, kad yra nepriklausoma ir laisva Lietuva, bet vis dar nėra nepriklausomo ir laisvo Lietuvio. Didysis politologas turėjo omeny jau tuo metu vešėti pradėjusį naująjį Lietuvos etatizmą – jam buvo akivaizdu, kad be laisvo ir atsakingo individo jokios stebuklingos jėgos šalyje nesukurs ne tik ekonominės gerovės, bet ir vakarietiškos socialinės bei moralinės tvarkos.

Pastebėta buvo itin taikliai. Šiandieninė Lietuva yra monopolinio kapitalizmo valdoma ir stulbinančiai atvirai jį aptarnaujanti unitarinė bei itin centralizuota valstybė, visiškai neturinti realios savivaldos ir regioninės politikos. Tad ir mūsų demokratija bei jos institucijos yra veikiau iškabos ir nuo tikrovės visiškai atsieti pavadinimai, o ne tikri demokratinės politikos instrumentai.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2010 m.
  • 9 puslapiai (1678 žodžiai)
  • Universitetas
  • Airida
  • Minties laisvė
    10 - 3 balsai (-ų)
Minties laisvė. (2010 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/minties-laisve.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 11:17
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo