Mintzberg vadovų vaidmenys


Mintzberg vadovo vaidmenys. M. mintzberg vadovo grupes. Vadovo vaidmenu grupes pagal h. mintzberg. Mintzberg vadyba. Vadovo roles mintzberg. Vadovo vaidmenys pagal mintzberg. H. mintzberg vadovo vaidmenys. Vadovo vaidmenys ir tipai. Mintzberg 3 vadovo roles. Vadybos referatas apie orlen.

Įvadas. Vadovavimas. Vadovavimo samprata. Vadovavimo esmė. Vadovo vaidmenys pagal h. Mintzberg. Informaciniai vaidmenys (information roles). Informaciniai vaidmenys (information roles). Ab „orlen lietuva“ analizė pagal h. Mintzbergtyrimo metodika. H. Mintzberg vadovo vaidmenų raiška ab „orlend lietuva“ tyrimo rezultatų analizė. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.

Kiekvienas mūsų yra individuali asmenybė, todėl nėra ko stebėtis, kad ir

kiekvienas vadovas yra skirtingas. Visi turi savo vertybes, skirtingus prioritetus tiek individualiai, tiek grupinei veiklai, ypatingus bendravimo ypatumus, laikosi skirtingų etninių ar religinių tradicijų,taipogi kiekvienas turi ir skirtingų vadovavimo priemonių, tokių kaip: bendradarbių motyvavimas, informuotumo didinimas, delegavimas ir kontrolė, pasitarimai ir pokalbiai, pripažinimas ir kritika, nurodymai, grupinio darbo organizavimas, valgymo sprendimai, konfliktai ir jų valdymas.

Pasaulyje vadovavimo temą gvildena labai daug žmonių, kadangi norint būti geru vadovu, reikia ne tik žinoti, bet ir mokėti naudotis vadovo vaidmenimis. Realiame pasaulyje, šie vaidmenys sutampa ir vadovas turi išmokti subalansuoti juos, kad galėtų veiksmingai valdyti. Šiame darbe plačiau analizuojami H. Mintzberg vadovo vaidmenys. Savo darbuose jis skiria dešimt vadovo vaimenų, kuriuos sąlygiškai galima suskirstyti į tris grupes:

•Tarpasmeninių santykių palaikymas.

•Informaciniai vaidmenys

•Vaidmenys, susiję su sprendimo priėmimu.

Gerai išmanant visus darbuotojų motyvaciją lemiančius veiksnius ir žinant jų poveikį, atsiradimo galimybes, kitimo tendencijas, galima pasiekti kryptingo ir duodančio naudos vadovavimo. Jeigu vadovas neatliks visų H. Mintzberg vaidmenų, negalės sukurti darbui reikalingos motyvacijos, darbas taps tiesiog ne efektyvus, nenaudingas, neduodantis jokių laukiamų rezultatų.

Temos aktualumas – Gero, efektyviai dirbančio vadovo problema teorinių ir praktinių požiūrių vis dar lieka aktuali ir iki šių dienų. Koks turi būti, kokiomis savybėmis turi pasižymėti, kaip turi elgtis efektyviai dirbantis vadovas? Visą tai klausimai į kuriuos reikia atsakyti sienkiant tobulinti organizacijų valdyma.

Darbo tikslas – Išnagrinėti H. Mintzberg vadovo vaidmenų raišką AB „ORLEN Lietuva“ atvejo analizė.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti vadovavimo samprata.

2.Apibendrinti vadovavimo esme.

3.Išanalizuoti vadovo vaidmenų raišką AB„ORLEN Lietuva“.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3017 žodžiai)
  • Sigita
  • Mintzberg vadovų vaidmenys
    10 - 2 balsai (-ų)
Mintzberg vadovų vaidmenys. (2012 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/mintzberg-vadovu-vaidmenys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 22:03
×