Mirštančio paciento slauga


Mirštančio paciento slauga. Įvadas. Paliatyviosios pagalbos apibrėžimas pagal PSO. Mirties ir mirimo sampratos apibūdinimas. Paliatyvi pagalba. Mirštančių pacientų slauga. Bendravimas su mirštančiais pacientais. Mirties rūšys, kurias išgyvena mirštantysis. Artėjančios mirties sukelta krizė. Mirimo stadijos. Šiuolaikinis požiūris į mirtį. Literatūra.


Slauga yra įvairaus amžiaus sveikų ir sergančių žmonių fizinė bei psichinė priežiūra. Slauga turi įvairių sveikatos priežiūros rūšių. Viena iš jų mirštančių pacientų slauga.

Tai pat siekiama išvengti paciento skausmo, kitų fizinių problemų ir kančių arba juos sumažinti, anksti atpažinti psichologines ir dvasines problemas, suformuluoti priežiūros tikslus ir suplanuoti jų įgyvendinimą. Šios PSO rekomendacijos stipriai išplečia paliatyviosios pagalbos spektrą, apimantį pacientus ir jų šeimas, kurios susijusios su gyvybei grėsmingomis ligomis, o ne vien tik apsiribojančiais sergančių nepagydoma liga pacientų slauga. Paliatyviosios medicinos esminiu uždaviniu tampa ne tik fiziologinė, bet ir psichosocialinė bei dvasinė paciento gerovė siekiant gerinti gyvenimo kokybę.

Taip pat yra svarbu, kad krizinėje situacijoje (šiuo atveju žinia apie progresuojančią ligą ir yra tas veiksnys, sukeliantis krizę) bendraujant, būtų priimamas ir išklausomas žmogus. Taip pat svarbu, kad mirštančiajam ar jo artimiesiems būtų sudarytą galimybė išgyventi savo situaciją, jausmus čia ir dabar, kartu su specialistu. Slaugant mirštančiuosius, svarbiausia padėti žmogui visavertiškai gyventi iki paskutinės akimirkos.

Socialinė mirtis ištinka, kai dėl ligos ar senatvės beveik nelieka asmens socialinių ryšių, kontaktų su išoriniu pasauliu. Psichologinė mirtis įvyksta, kai paveikta ligos ar senatvės visiškai pasikeičia asmenybė. Pakinta bendravimas su aplinkiniais, dažnai išryškėja regresijos ar net agresijos požymiai. Nuolat patiriamas stresas, skausmas, vartojami medikamentai kartais labai stipriai pakeičia mirštančiojo gebėjimą bendrauti, išreikšti jausmus, priimti sprendimus ir pan.

  • MS PowerPoint 2262 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (1183 žodžiai)
  • Kolegija
  • Klara
  • Mirštančio paciento slauga
    10 - 1 balsai (-ų)
Mirštančio paciento slauga. (2018 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/mirstancio-paciento-slauga.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 20:36
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo