Mirties bausmė ir sociumas


Įvadas. Mirties bausmės samprata. Mirties bausmė – reakcija į netinkamą žmonių elgesį visuomenėje. Mirties bausmė kaip sankcijos ir poveikio priemonė. Mirties bausmė ir sociumas lietuvoje. Raida Lietuvoje. Paskirtis ir praktika Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Mirties bausmė - viena seniausių pasaulyje sankcijų, kuri buvo taikoma už padarytus labai sunkius nusikaltimus. Ji daugiausia buvo taikoma nedemokratinėse, skurdžiose valstybėse, kuriose vyravo autoritarinis režimas. Bausmė buvo kaip politinio poveikio priemonė siekianti pašalinti asmenis, kurie pasisakė prieš režimą.

Senovės laikais mirties bausmė dažniausiai buvo nukryžiavimas. Nukryžiuotasis žmogus mirdavo nuo išsekimo, jam plyšdavo širdis arba jis uždusdavo nuo skausmo, nes kojos buvo traiškomos geležiniu vėzdu. Mirties bausmė vykdoma ir kitais būdais: negyvai užmėtydavo akmenimis, nukirsdavo galvą, sudegindavo gyvą, gyvą sušerdavo laukiniams žvėrims, suplėšydavo į gabalus pririšę prie arklių, kuriuos paleisdavo į priešingas puses, numesdavo nuo uolų, paskandindavo. Daugelis šių bausmių buvo vykdomos viešai.

Darbo objektas. Iki XX a. vidurio mirties bausmė buvo taikoma beveik kiekvienoje valstybėje, tačiau per paskutinius kelis dešimtmečius dauguma valstybių atsisakė mirties bausmės, kaip sankcijos už nusikaltimo padarymą.

Darbo tikslas. Susipažinti su mirties bausme ir sociumu Lietuvoje.

Darbo uždaviniai. Išanalizuoti mirties bausmės raidą Lietuvoje. Atskleisti visuomenės požiūrį į mirties bausmės nuosprendį.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (1043 žodžiai)
  • Dagusta
  • Mirties bausmė ir sociumas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mirties bausmė ir sociumas. (2014 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/mirties-bausme-ir-sociumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:56
×