Mirties įsisąmoninimo proceso etapai


Mirties įsisąmoninimo proceso etapai. Pagal Elisabeth Kubler- Ross. Kiekvienas. Asmuo, susidūręs su artėjančios mirties faktu. Viena pirmųjų tai. Neigimas ir izoliacija. Šis etapas tarsi sušvelnina netikėtos ir sukrečiančios žinios poveikį. Pyktis. Pyktis – natūrali žmogaus, praradusio tai. Derybos. Šis etapas- savotiškas bandymas laimėti laiko, pratęsti buvusį gyvenimą. Depresija. Vis labiau įsisąmoninat tai, kas atsitiko. Susitaikymas. Kad ir kokia. Mirties artėjimas neišvengiamai kelia baimę. Pagrindinės baimės šiame procese. Nežinomybės baimė Sunkiai sergantis žmogus menkai gali kontroliuoti jo laukiančius įvykius. Skausmo ir kančios baimė Nors šiuolaikinės medicinos laimėjimai leidžia veiksmingai malšinti ir kontroliuoti skausmą. Baimė tapti bejėgiam. Praeities klaidų baimė Kartais. Išgyventi. Paskutinį gyvenimo etapą gali būti labai sunku.


Asmuo, susidūręs su artėjančios mirties faktu, tai išgyvena individualiai. Su artėjančios mirties faktu susiduriančių žmonių išgyvenimuose esama ir tam tikrų dėsningumų.

Viena pirmųjų tai išsamiai nagrinėjo, remdamasi ilga bendravimo su mirštančiais ligoniais patirtimi. Išskyrė ir aprašė penkis mirties įsisąmoninimo proceso etapus.

Šis etapas tarsi sušvelnina netikėtos ir sukrečiančios žinios poveikį, leidžia ligoniui pasiruošti ir laikui bėgant imtis ne tokios radikalios psichologinės gynybos.

Pyktis – natūrali žmogaus, praradusio tai, ką turėjo, reakcija, todėl norint padėti ligoniui į jį reikėtų atsakyti supratimu ir pagalba.

Šis etapas- savotiškas bandymas laimėti laiko, pratęsti buvusį gyvenimą.

Vis labiau įsisąmoninat tai, kas atsitiko, išgyvenant sudėtingas gydymo procedūras ligonį apima apatija, depresija. Tai natūralus neišvengiamas atsakas į ligos sukeltą netektį( buvusio gyvenimo, tikslų, ryšių ir kt.).

  • MS PowerPoint 561 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (356 žodžiai)
  • Kolegija
  • Miau37
  • Mirties įsisąmoninimo proceso etapai
    10 - 1 balsai (-ų)
Mirties įsisąmoninimo proceso etapai. (2020 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/mirties-isisamoninimo-proceso-etapai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 21:58
×
108 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo