Salomėja Neris. Mirties motyvas kūryboje


Salomeja neris as nenoriu mirti analize. As nenoriu mirti analize. Mirties tema salomejos neries kuryboje. Salomeja neris apie mirti. Literatūrinis rašinys mirties motyvas salomėjos nėries kūryboje. Namu motyvas salomejos neries poezijoje. Salomejos neries tematika mirtis. Nėris poezija mirties tema. Baime temos " prie didelio kelio ". Salomėja nėris rašinys ese.

Mirties motyvas Salomėjos Nėries kūryboje. Niekas iš tikro nežino, kas yra mirtis. Vieniems tai kelionė pas dievą, kitiems - amžinoji nebūtis ir pan. Tad pats mirties faktas yra nesvarbus. Svarbu tai, kaip mes mirtį suvokiame, kokią ją įsivaizduojame. Mirties šešėlis lydi žmogų visą jo gyvenimą, todėl emocijos, kurias sukelia mirties faktas žymiai daugiau įtakoja mūsų gyvenimą nei pati mirtis, kuri tėra viena iš sudėtinių gyvenimo dalių. Naudota literatūra.

Niekas iš tikro nežino, kas yra mirtis. Tad pats mirties faktas yra nesvarbus. Bet todėl, jog europietiškos kultūros žmonės nemėgsta paslapčių, dalykų, kurių nesupranta ir kurie jiems nepavaldūs, kasdieniame gyvenime stengiamasi užmiršti mirties faktą arba tiesiog jį ignoruoti.

Bet kiekviena taisyklė turi išimčių. Yra žmonių jautresnių gyvenimo ir mirties paralelei nei kiti, besistengiančių praskleisti paslapties šydą, dengiantį šią misteriją. Tokia asmenybė buvo ir salomėja nėris. Jai pasaulis atrodė pilnas iššūkių, kuriuos buvo baisu priimti, neteisybės, prieš kurią ji buvo per silpna kovoti. Todėl mirtis poetei nebuvo paslaptis, o greičiau atsakymas į daugelį klausimų, pats paprasčiausias visų problemų sprendimas, kurio ji vos nesigriebė pačiomis sunkiausiomis akimirkomis.

Po universiteto baigimo ir kelionės po europą, ypač praturtinusios poetės sielą, salomėja nėris pradėjo dirbti lazdijų miestelyje. Pradžioje ji apsigyveno tik ką mirusio mokyklos direktoriaus poeto m. Gustaičio palėpės kambarėlyje, panašiame į karstą. Prieš du nedidelius langus augo uosis, visai užstojęs saulę. Gal būt, šio uosio monotoniško šlamėjimo prisiminimas vėliau įkvėpė poetę sukurti nubet kūrybingai asmenybei, trokštančiai kultūros ir gyvenimo džiaugsmo, provincialus ir lėtas Lietuvos gyvenimas nebuvo priimtinas. Ją be galo slėgė aplinkui matoma neteisybė (pvz. : klerikalinė vadovybė dažnai skriaudė neturtingus mokinius, kuriems salomėja nėris stengėsi padėti geriau mokytis, kad būtų atleidžiami nuo mokesčio už mokslą). Tuomet poetė metė paskudienoraštyje salomėja nėris rašė: jeigu pasaulis yra melu pagrįstas ir visas žmogaus gyvenimas ir jo esmė yra melas, tai aš nemoku ir nenoriu gyventi . Poetė negalėjo atsisakyti tikėjimo teisybe, gėriu, grožiu, ji negalėjo ieškoti kompromisų, susitaikyti staigi konfliktas tarp poetės ir aplinkos - tragiškas. Jį salomėja nėris išreiškė su aistringa meile gyvenimui ir pykčiu, neapykanta aplinkai, išreiškė visa tapoetė pavaizdavo šį desperatišką protestą taip, kad net ir mirtis netbet lyg priešprieša šiam keturvėjiškam, iššaukiančiam stiliui staiga iškilo netikėta mirties baimė, paskatinta pirmųjų senatvės ženklų. Panevėžyje 1936 metų kovo d. Prasideddienoraštyje maždaug tuo pat metu - pamąstymas apie levo tolstojaus aną kareniną - savižudę. Tylus išgąstis pažvelgus į veidrodį: nejaugi ir manęs neaplenks senatvė? Kaip keista! mintis, kad reikėtų parašyti apie save - kiek galint tikslesnę autobiografiją ( išpažintis juk - didelis malonumas ).

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (1375 žodžiai)
  • Mokykla
  • Salomėja Neris. Mirties motyvas kūryboje
    10 - 5 balsai (-ų)
Salomėja Neris. Mirties motyvas kūryboje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mirties-motyvas-s-neries-kuryboje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 20:15
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo