Mirties problema filosofijoje


Filosofijos referatas. Įvadas. Mirties sampratos raida. Apie mirtį heideggeris. Apie mirtį antanas maceina. Mintys apie mirtį. Išvados. Literatūra.


Taip pat paminėsiu Tatjanos Maceinienės knyga „ Kurgi, mirtie, tavasis geluonis?!“, kurioje rašytoja imituoja menamą pokalbį su filosofu Antanu Maceina mirties tema. Šią knygą pasirinkau pagrindine būtent todėl, kad rašytoja sumaniai formuluoja klausimus ir atsako į juos citatomis iš filosofo veikalų, laiškų, dienoraščio, atskleidžiančiomis jo mirties filosofiją. Dar aptarsiu mirties sampratos raidą.

Reikia pripažinti, kad paprastai mes stengiamės slėptis nuo mirties, džiaugiamės, kol ji mūsų tiesiogiai nepaliečia.Tačiau tik atvirumas mirčiai gali žmogų išlaisvinti iš “visų” tironijos ir grąžinti jį į jį patį. Būtent dėl to mirties nereikia užgožti savo sieloje, apie ją reikia kalbėti ir pripažinti, kad ji yra. Su mirtimi netiesiogiai, bet visada galime susidurti persikraustydami į naują butą, perėjimu į kitą darbą arba jo praradimas, baigdami mokslus. Viena savo gyvenimo dalį reiškiasi, kad baigiame, tačiau prasideda naujas gyvenimas. Visokios permainos tai tarsi naujos mirties apraiškos.

  • Filosofija Referatai
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1939 žodžiai)
  • Filosofijos referatai
  • Microsoft Word 17 KB
  • Mirties problema filosofijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Mirties problema filosofijoje. (2014 m. Birželio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/mirties-problema-filosofijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 19:40