Mirties problema skaidrės


Mirties problema. Kodėl pasaulyje viešpatauja mirtis? Polis Anri Holbachas  (1723-1789) – prancūzų filosofas. Liudvikas Andrėjas Fojerbachas 1804m. – 1872 m. – vokiečių filosofas. Nikolay gavrilovich chernyshevsky. (1828-1889) – rusų filosofas, publicistas, literatūros kritikas. Aleksandras Hercenas, 1812 m. – 1870 m. – rusų rašytojas, vienas socializmo pradininkų, baudžiavos panaikinimo iniciatorius.


Tai painus klausimas. Trafaretinis požiūris – mirtis, kaip absoliutus blogis. Įdomu, kad filosofijoje egzistuoja tokios kryptys, kurios kviečia žvelgti į mirtį teigiamai, kaip į mobilizuojantį veiksnį. Aš manau, kad mirtis yra savaip vertinga ir prasminga. Gerai, kad žmogus gyvena suvokdamas, jog šis gyvenimas turi ribą, jog jis yra baigtinis. Mirtis gali būti kaip didelio proceso – nes gyvenimas yra didelis – nuostabi kulminacija, vienas didelis įvykis. Mirtis ne kaip suirimas, ne nutraukimas, kaip paprastai manoma, bet mirtis kaip ta akimirka, kai viskas, kas buvo anksčiau, surenkama ir kitaip įprasminama. Mes atidarome duris ir įžengiame į kitą būtį. Tokiu būdu mirtis gali būti didelis įvykis, didi akimirka.

XVIII a. prancūzų materialistų kūryboje iškyla mirties problemos aspektas. Holbachas, ryžtingai kritikavęs religinę sielos nemirtingumo iliuziją, vis dėlto pripažino nemirtingumą, kuriam jis suteikė visiškai kitokią prasmę. Jis rašė, kad į nemirtingumą turi teisę genijus, talentas, o jo geri darbai, išlieką po žymių žmonių mirties.

  • MS PowerPoint 530 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (463 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ramutė
  • Mirties problema skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Mirties problema skaidrės. (2019 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/mirties-problema-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 17 d. 14:36
×