Mirties problematika filosofijoje


Mirtis filosofijoje. Šią temą pasirinkau. Anksčiau žmonės apie mirtį galvojo daug paprasčiau ir aiškiau. Mirties suvokimas. Mirties priežastis. Sielos ir kūno mirtingumas. Mirties baimė. Išvados.


Šią temą pasirinkau dėl to, kad visuomet domėjausi, daug skaičiau ir galvojau, kas bus po mirties. Tai amžinos pomirtinio gyvenimo paslaptys, ramybės neduodančios daugeliui iš mūsų. Tačiau aišku yra tai, kad dar negimė toks žmogus, kuris būtų nemirtingas. Tik manau, kad kiekvienas žmogus turi skirtingus požiūrius į mirtį, į jos suvokimą.

Anksčiau žmonės apie mirtį galvojo daug paprasčiau ir aiškiau. Dabar žmonės tarsi gąsdinasi šios temos. Užsiminus apie mirtį daugelis žmonių pasimeta, išsigąsta, tarsi jie būtų nemirtingi. Žinoma niekas nenori apie tai galvoti, dabar svarbiausia gyvenimas su savo teikiamais džiaugsmais ir malonumais. Reikia pripažinti, kad dauguma žmonių yra bailiai, jie be galo bijo mirties. Jiems svarbiausia gyventi dabar, pasinerti į buitį, lakstyti iš vienos vietos į kitą, taip ir nesurandant savo tikrosios. Žmonės net nepagalvoja, kad mirtis yra tarsi būtinas gyvenimo papildymas.

Iš tikrųjų verta dėmesio tai, kad mes tiriame viską, kas susiję su gyvenimu, bet apie mirtį nutylime. Liūdna ir net tragiška, bet labai įdomu, kad apie mirtį tylime, nors visi puikiai žinome, kad mirties niekas negali išvengti. Gyvenime nieko nėra tikra, tiktai mirtis. Mirtimi mes baigiame šį gyvenimą, bet kodėl mes apskritai gyvename? Kaip mes turėtume gyventi? Kas yra mūsų gyvenimo tikslas? Nagrinėjant mirties problemą, iškyla daug filosofinių klausimų: kas yra ta mirtis? Ar tai yra gėris, ar blogis? Kas mūsų laukia po mirties? Ko vertas žmogaus gyvenimas, jei viskas išnyksta? Kaip kiekvienas žmogus supranta ir priima kalbas apie mirtį? Šiame savo darbe pabandysiu paieškoti atsakymų į šiuos klausimus, remdamasi žymaus filosofo Raymond A. Moody mintimis. Pabandysiu atsakyti į pagrindinius esė klausimus:

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1316 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Mirties problematika filosofijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Mirties problematika filosofijoje . (2018 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/mirties-problematika-filosofijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 20:23
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo