Mirties samprata viduramžiais


Įvadas. Požiūris į mirtį – mentaliteto sudedamoji dalis. Gyvenimas ir mirtis viduramžių kultūroje. Pomirtinio pasaulio vizijos. Mirties paveikslai vėlyvaisiais viduramžiais. Mirties sampratos kitimas. Skaistyklos atsiradimas. Mirtis viduramžių mene. Mirties suvokimo aspektai ir mokymosi mirti sampratos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Nei į saulę nei į mirtį negalima žiūrėti tiesiogiai, taip teigė prancūzų rašytojas Fransua de Larošfuko. Ar tik ne iš baimės pažvelgti mirčiai į ,,akis‘‘, mokslininkai, dar visai neseniai, kaip taisyklė, stengėsi apeiti anksčiau tabu buvusią temą.

Etnologai dažnai susiduria su laidojimo apeigomis, su jomis susijusia simbolika, folkloru ir mitologija, kurie vaidina didelį vaidmenį pažįstant nagrinėjamą epochą.

Ilgo miries nenagrinėjimo priežastis- nesupratimas kiek yra svarbus mirties vaidmuo rekonstruojant pasaulio paveikslą.

Mokslininkams pradėjus tirti ir nagrinėti mirties tema, paaiškėjo, kad požiūris į mirtį tai ne tik išorinės demografijos siužetas arba teologijos ir bažnytinės didaktikos objektas. Mirtis- vienas iš pagrindinių kolektyvinės sąmonės sąvokų. Kolektyvinė sąmonė kinta istorijos bėgyje, pasikeičia ir žmonių požiūris į mirtį. Nagrinėjant žmonių požiūrį į mirtį, galima daug išsiaiškinti apie tos epochos žmonių gyvenimą, pagrindines vertybes. Kai kurių mokslininkų nuomone, požiūris į mirtį yra tam tikras etalonas arba indikatorius charakterizuojant civilizaciją. Taigi žmonių požiūris į mirtį ir ryšys tarp gyvųjų ir mirusiųjų padeda istorikams pagilinti žinias apie žmonių gyvenimą praeituose epochose.

  • Microsoft Word 793 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (2459 žodžiai)
  • Marta
  • Mirties samprata viduramžiais
    10 - 3 balsai (-ų)
Mirties samprata viduramžiais. (2014 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/mirties-samprata-viduramziais.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 00:17
×