Mirties sampratos raida


Mirties sampratos raida. Darbo vadovė. Temos aktualumas. Darbo uždaviniai. Kas yra mirtis mirtis. Mirčių klasifikacija natūrali fiziologinė mirtis. Priešlaikinė mirtis. Nesmurtinė Mirtis nuo ligų. Laipsniška mirtis –. Smurtinė Prievartinė mirtis. Laipsniškos mirties etapus. Terminalinė kvėpavimo pauzė. Klinikinė mirtis. Biologinė mirtis. Mirties suvokimas įvairiais laikotarpiais viduramžiais 476  – xva. Vėlyvieji viduramžiai. Naujieji amžiai XV. Naujausieji amžiai. Filosofų mintys apie mirtį. Literatūra ir šaltiniai.

Einant metams mirties sampratos suvokimas keitėsi. Savo darbe noriu paaiškinti, kas yra mirtis ir atskleisti mirties suvokimą skirtingais istoriniais laikotarpiais.

Nesmurtinė/Mirtis nuo ligų - tai tokia mirtis, kai žmogus miršta sirgdamas kokia liga.

Laipsniška mirtis – yra tuomet, kai žmogus ilgai sirgo ir tiesiog nualintas ligos organizmas miršta lėtai, t. y. merdėja (pvz.: vėžys).

Staigi mirtis, kai miršta iš pažiūros sveikas žmogus, kuris nežinojo ar nepastebėjo turintis organizmo funkcijų sutrikimų staiga mirė (pvz.: didelio sukelto streso ar išgąsčio metu sustojo širdis).

Smurtinė/Prievartinė mirtis- tai mirtis, kuri ištinka dėl išorinės jėgos, nepriklausomai nuo to, kas ir kaip tą jėgą pavartojo. Jėga gali būti labai įvairi : dėl mechaninių sužalojimų, aukštos ir žemos temperatūros, elektros ar žaibo nutrenkimo, aukšto ar žemo atmosferos slėgio, deguonies stokos, jonizuojančio spinduliavimo, nuodų poveikio, fizinio pervargimo, bado ar troškulio. Taip pat įeina ir savižudybė ir nužudymas.

Preagonija- Jos metu sutrinka kraujotaka ir kvėpavimas. Sąmonė gali būti pritemusi, arterinis kraujo spaudimas sumažėja, pulsas dažnas, siūlinis, kvėpavimas pasunkėjęs, paviršutiniškas, oda blyški.Preagonijos trukmė įvairi, gali tęstis kelias valandas.

Terminalinė kvėpavimo pauzė - Šiam etapui būdingas staigus kvėpavimo sustojimas, retas širdies ritmas, ragenos refleksų išnykimas. Terminalinė kvėpavimo pauzė trunka 5-10 sekundžių, kartais 3-4 minutes.

Agonija - Tai paskutinis organizmo gyvybinių funkcijų suaktyvėjimas prieš mirtį. Agonijos metu vėl atsiranda kvėpavimas, padažnėja širdies veikla, arterinis kraujo spaudimas gali šiek tiek pakilti, gali vėl atsirasti ragenos ir vyzdžių refleksai, gali atgyti sąmonė.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1281 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laurelija
  • Mirties sampratos raida
    10 - 6 balsai (-ų)
Mirties sampratos raida. (2015 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/mirties-sampratos-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:28
×