Mirties sąvoka Fernando Savater knygoje „Pradėkime nuo mirties“


Mirties sąvoka Fernando Savater knygoje „Pradėkime nuo mirties“. Turinys. Įvadas. Dėstymas. Analizė. Išvada. Literatūros sąrašas.


Nors ir kiek daug filosofų (pvz., tokie kaip Sokratas, Aristotelis) kėlė sau klausimą apie neišvengiamą likimą, mirtį, nuo likimo vis tiek jie nepabėgo. Nesvarbu ar individas yra jaunas ar senas, sveikas ar ligotas, turtingas ar vargšas – mirtis yra neišvengiama ir tai paliečia visus gyvuosius individus. Miršta visi. Kaip byloja žmonių išmintis: „niekas nėra toks jaunas, kad negalėtų mirti, ir niekas nėra toks senas, jog negalėtų išgyventi dar vienos dienos.“(cit. 34psl.). Kad ir kaip gerai jaustumėmės ar atrodytume, vis tiek mirtis visur mūsų tykoja. Montaigne‘is tai puikiai pastebėjo: „Mirštame ne todėl, kad sergame, o dėl to, jog esame gyvi.“ (cit. 34psl.). Jau nuo senų laikų mirtis įvardijama kaip gyvenimo būtinybė. Bet mes mirtingieji apie mirtį žinome visai nedaug. Mirtis mums lieka kaip didžiausia nepažįstamoji. Suvokiame kitų mirtį, bet tik ne savo pačių, nesuprantame kaip mirtis atrodo „iš vidaus“. Dauguma sukurtų literatūrinių kūrinių (pvz., L.Tolstojaus apsakymas „Ivano Iljičiaus mirtis“, E.Jonesco tragikomedija „Karalius miršta“) suteikia mums apytikrį supratimą apie mirtį. Be to, bėgant laikui apie mirtį buvo kalbama įvairiausiose pasakojimuose, apie mirtį sklandė daug legendų.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1087 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Mirties sąvoka Fernando Savater knygoje „Pradėkime nuo mirties“
    10 - 1 balsai (-ų)
Mirties sąvoka Fernando Savater knygoje „Pradėkime nuo mirties“. (2018 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/mirties-savoka-fernando-savater-knygoje-pradekime-nuo-mirties.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 22 d. 13:06
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!