Mirtingumo lygio įtaka socialinei gyventojų gerovei


Mirtingumo lygis. Kas yra salies mirtingumo lygis.

Mirtingumo lygio įtaka socialinei. Gyventojų gerovei. Įvadas. Mirtingumas ir specialieji jo rodikliai. Mirtingumas ir jo pokyčiai atkūrus nepriklausomybę. Mirtingumo lygio kitimas. Pagrindinės mirtingumo priežastys. Mirtingumo lygio įtaka. Išvados.

Vienas iš svarbiausių , bet kokios šalies išsivystimo požymių yra gyventojų sveikata, dažnai vertinama mirtingumo rodikliu – vidutine tikėtina gyvenimo trukme. Šiuo rodikliu neretai naudojimasi lyginant valstybių ar regionų socialinį išsivystymo lygį. (Vlada Stankūnienė, Domantas Masilionis)

Gyventojų mirtingumas yra ne tik ekonominės raidos, bet ir jos pasekmių visuomenės bei individų gerovei testavimo instrumentas (Sen, 1998) . Sveikatos ir mirtingumo rodikliai, panašiai kaip socialinės nelygybės ir išsilavinimo plėtros rodikliai, šiuolaikiniai visuomenei yra aktualesni nei bendrieji ekonominiai rodikliai kurie neatspindi gyvenimo lygio ar kokybės.

Mano rašomo darbo tikslas aptarti :

kas yra mirtingumas,

kokie yra mirtingumo rodikliai,

nuo kokiu pagrindinių priežasčių priklauso gyventojų mirtingumas,

kaip per pastaruosius 10 metų keitėsi gyventojų mirtingumo lygis,

išsiaiškinti ar mirtingumo lygis įtakoja socialine gyventojų gervę,

darbo pabaigoje pateikti išvadas.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 496 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (2890 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Mirtingumo lygio įtaka socialinei gyventojų gerovei
    10 - 3 balsai (-ų)
Mirtingumo lygio įtaka socialinei gyventojų gerovei. (2013 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/mirtingumo-lygio-itaka-socialinei-gyventoju-gerovei.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:44
×