Mirtis esė rašinys


Ese apie mirti. Rasinys apie mirti. Mirti uz tevyne rasinys. Mirtis rasinys. Esė pavyzdžiai. Ese pavyzdys. Ese rasinio pavyzdys. Ese rasiniai. Mirtis grazi. Ese tema mirtis.

Tikybos esė. Namų darbas: „ankstyva tėvo mirtis“. Ese apie mirtį.


“mirtis graži. Mirtis dieviška”, - antanas škėma rašė “ baltoj drobulėj”. Gal užteks vaitoti ir nerimti praradus? Mirtis graži… epikūras yra pasakęs: “ mirtis žmogui niekas, nes kai mes egziztuojame mirties dar nėra, o kai mirtis ateina tada mes nebeegzistuojame. Ir niekada negali žinoti, kada bus tavo laikas. “ visi žino, kad mirtis neišvengiama, bet kadangi ji nearti, tai niekas apie ją ir negalvoja”,- sakė aristotelis. Juk jau beveik įprasta, kad dažniausiai miršta seni žmonės. Tačiau perskaičius visas mergaičių istorijas apie jų tėvų ankstyvas mirtis supratau, kad vis dažniau iš gyvenimo išeina tie , kurie dar tik įpūsėjo vykdyti savo pareigą šioje žemėje. Labiausiai man įstrigo eiviltės istorija apie tėtį, jos žemiškas žvilgsnis ir tikėjimas. Perskaičius istoriją iškilo šis klausimas: ar išankstinis žinojimas apie artimo ligą padeda susitaikiti su jo mirtimi?

Eiviltė suprato, kad dievas sukūrė tėtį, davė jam gyvenimą, todėl jis dabar turi teisę tėtį pasiimti. Pačioje pradžioje mergaitei buvo sunku susitaikyti su žinia apie tėčio mirtiną ligą, tačiau ji tiki dievu ir jam atidavė tėčio globą. Tik dievas savo begaline meile galės geriausiai pasirūpinti jos tėčiu. Kai man atsitinka kokia nelaimė, užklumpa nesėkmės aš visada prašau pagalbos dievo, nes juo tikiu ir žinau , kad tik jis , tas kuris man pasiuntė tokį išbandimą , padės jį ir įveikti. Taip pat galvojo ir eiviltė. Jos supratimas ir tokia ramybė, begalinė valia mane žavi ir moko. Susitaikyti su artimo žmogaus mirtina liga, tokia kaip vėžys, dažnai padeda ir patys sergantieji, jų požiūris i mirtiną ligą. Puikus pavyzdys yra garsi lietuvių prozininkė, eseistė, dramaturgė, dailininkė jurga ivanauskaitė, juk ji kažkam buvo mama, tokia pat artima kaip eiviltei tėtis. J. Ivanauskaitė taip pat sirgo vėžiu, sunkiausia jo forma- sarkoma. Gyvendama su mirties akivaizdą priešakyje ji drąsino visus gyventi, nors už šių žodžių slėpėsi 8 operacijos per vienerius metus. Drąsindama artimuosius gyventi ji padėjo jiems susitaikyti su jos išėjimu , mirtimi. Mirtis ateina netikėtai, nors jei ir daug mėnesių žinai, kad kažkurią akimirką ji pasiims tau artimą.

  • Tikyba Esė
  • 2012 m.
  • Ginatre
  • 3 puslapiai (698 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tikybos esė
  • Microsoft Word 9 KB
  • Mirtis esė rašinys
    9 - 2 balsai (-ų)
Mirtis esė rašinys. (2012 m. Balandžio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/mirtis-ese-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 07:46