Mirtis ir maitintojo netekimas, kaip socialinės rizikos veiksniai


Teisės referatas. Įvadas. Našlių ir našlaičių pensija. Pensijos skyrimas. Asmenys turintys teisę gauti našlių ir našlaičių pensiją. Našlių pensijos dydis. Našlaičių pensijos dydis. Dokumentai pensijai gauti. Pensijos mokėjimo tvarka. Aplinkybės, apie kurias būtina pranešti socialinio draudimo skyriui. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiuolaikinėje visuomenėje yra gausu rizikos veiksnių, kurie lemia tolimesnį asmens pragyvenimo lygį. Niekas nėra apdraustas nuo nelaimingo atsitikimo tiek darbo, tiek namų aplinkoje, kuri beje skiriasi pagal kiekvieno asmens socialinę grupę. Valstybė šiuo atveju garantuoja savo piliečiams apsaugą patekus į vieną, ar kelias socialinės rizikos grupių. Socialinė rizika – tai tikėtini įvykiai, nuo kurių padarinių yra numatytos socialinės apsaugos priemonės. Kaip vienas iš socialinės rizikos veiksnių yra išskiriamas ir maitintojo netekimas, kuomet kiti priklausomi asmenys netenka pragyvenimo šaltinio. Būtent Lietuvos Respublikos Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas numato apsaugą mirusiojo šeimos nariams.

Darbo tikslas – išanalizuoti vieno iš socialinės rizikos veiksnių, t.y maitintojo netekimo pašalpos skyrimo tvarką, jos dydį, sąlygas jai gauti ir kt.

Dauguma sistemų maitintojo netekusiems asmenims nuolat moka periodines išmokas, tačiau yra sistemų numatančių tik vienkartines išmokas. Maitintojo netekusių asmenų išmoka paprastai yra lygi procentinei daliai išmokos, kurią mirusysis turėjo teisę gauti iki mirties, arba procentinei daliai išmokos, į kurią apdraustasis būtų turėjęs teisę, jeigu būtų sulaukęs pensinio amžiaus arba tapęs neįgaliuoju.

Maitintojo netekimo išmokos yra mokamos tam tikrą kategoriją atitinkantiems našliams ir našlaičiams. Likusį gyvenimą išmokos paprastai yra mokamos senyvoms ar neįgalioms našlėms. Jaunesnėms mamoms mokamos išmokos dažniausiai yra terminuotos ir mokamos tik iki to laiko, kol visi vaikai sukaks tam tikrą amžių. Nebent pati našlė pasiekia nustatytą amžių arba įgyja neįgalumą. Našlaičių pensijoms dažniausiai yra taikomos tos pačios amžiaus ribos, kaip ir vaikų išmokoms. Pabrėžtina tai, jog didesnė amžiaus riba nustatoma našlaičiams, kurie lanko mokyklą, mokosi amato arba turi neįgalumą.

Amžiaus riba neįgaliems našlaičiams paprastai yra netaikoma tol, kol neįgalumas tęsiasi. Dauguma maitintojo netekimo programų skirtingai vertina nevisiškus našlaičius ir visiškus našlaičius. Visiškiems našlaičiams yra mokamos nuo 50 proc. iki 100 proc. didesnės išmokos nei nevisiškiems našlaičiams.

  • Teisė Referatai
  • 2015 m.
  • Gabrielė
  • 10 puslapių (1763 žodžiai)
  • Kolegija
  • Teisės referatai
  • Microsoft Word 23 KB
  • Mirtis ir maitintojo netekimas, kaip socialinės rizikos veiksniai
    10 - 4 balsai (-ų)
Mirtis ir maitintojo netekimas, kaip socialinės rizikos veiksniai. (2015 m. Balandžio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/mirtis-ir-maitintojo-netekimas-kaip-socialines-rizikos-veiksniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 05:53