Miškai skaidrės


MIŠKAI – pasaulio turtas. Keletas faktų apie. PAMOKOS UŽDAVINIAI Trumpai susipažinsime su miškų juostomis ir miškų ūkiu. KELETAS FAKTŲ APIE MIŠKUS Kiekvieną dieną viena pušis gamina tiek deguonies. Didžiausi miškų plotai vidutinio klimato juostoje ir tarp atogrąžų. Šiaurės miškų juosta. Šioje juostoje vyrauja spygliuočiai. Pietų miškų juosta. Šie miškai driekiasi išilgai pusiaujo. Lietuvos miškų ūkis. Miškų ūkis yra svarbi Lietuvos ekonomikos šaka. Miškai – tai ne tik malkos ir vieta pasivaikščioti. Medžiai yra mūsų. Aukščiausi pasaulio medžiai. Viskas atrodo puiku, kol neateina jie. Miškų naikinimas viena iš opiausių planetos problemų. Priežastys gali būti įvairios Medienos gavyba Žemės ūkio plėtra Kelių tiesimas Gyvenviečių kūrimas. Sparčiausiai nyksta tropiniai miškai. Tropiniai miškai yra neracionaliai kertami – atrenkamos tik vertingiausios. Skaičiuojama, kad per sekundę iškertama beveik 2 futbolo laukų dydžio miškų plotai. Miškų kirtimų priežastys silpnose šalyse plečiami žemdirbystės ir gyvulininkystės plotai. Ekonomiškai stprios valstybės susirūpinę. Ekonomiškai stiprios valstybės nerimauja dėl didelių tropinių miškų kirtimo mastų. Klausimėlis. Išvardinkite bent tris medienos produkcijos pavyzdžius Lietuvoje. Įsivaizduokite, jei medžiai gamintų wifi signalus.


Keletas faktų apie medžius ir miškus Miškų juostos Lietuvos miškų ūkis Miškų svarba Pavojus miškams.

PAMOKOS UŽDAVINIAI: Trumpai susipažinsime su miškų juostomis ir miškų ūkiu. Išsiaiškinsime, koks pavojus kyla miškams.

Didžiausi miškų plotai vidutinio klimato juostoje ir tarp atogrąžų. Pagal tai skirstomos dvi miškų juostos: Šiaurės juosta Pietų juosta.

Šioje juostoje vyrauja spygliuočiai. Kadangi šie miškai plyti vėsesnio klimato srityse, tai auga lėtai, jų produktyvumas nedidelis. Žemdirbystei spygliuočių plotai netinka, todėl vidutinėse platumose šių miškų gana daug.

Šie miškai driekiasi išilgai pusiaujo. Jų vaidmuo labai svarbus Žemės ekologinei pusiausvyrai. Pietų juostos miškai kaip didžiulis gamtinis filtras valo orą.

Miškų ūkis yra svarbi Lietuvos ekonomikos šaka. Svarbiausia medienos produkcija: Pjautinė mediena Fanera Medienos plokštės Iš šių medžiagų pagaminti baldai Popierius Kartonas Mediniai namai.

Daugiausia medienos gaminių Lietuva parduoda Vokietijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Miškai – tai ne tik malkos ir vieta pasivaikščioti.

Medžiai yra mūsų planetos plaučiai. Atlikdami fotosintezę, medžiai sugeria anglies dioksidą ir į aplinką išskiria deguonį, visą likusią anglį kaupdami savyje. Dėl žmonių veiklos anglies dioksido kiekis atmosferoje didėja, todėl medžių atliekamas darbas mums yra dar reikšmingesnis. Skaičiuojama, kad kiekvienais metais planetos medžiai sugeria iki 40 % viso žmonių veiklos sukuriamo anglies dioksido.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 45389 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (573 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ernestas
  • Miškai skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Miškai skaidrės. (2016 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/miskai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:07
×