Miško bendrijos


Misko bendrija. Misko bendrijos augalai. Misko augalu bendrija. Augalu bendrija misku.

Įvadas. Lietuvos miškai. Miško bendrijos. Miško bendrijos susidarymas. Lietuvos miškų augalija ir jų įvairovė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kiekvienas daug negalvojęs tikriausiai at¬sakytume, kad miškas - tai vieta, kurioje auga daug medžių, krūmų, pilna žalumos, gausybė gyvosios ir negyvosios gamtos. Bet parke ar dideliame sode taip pat yra daug medžių, tų pačių krūmų bei spalvotos augalijos, tačiau jų mišku nevadiname, nes tai yra visiškai nesulyginama. Taigi į šį, atrodytų, lengvą klausimą nėra taip paprasta atsakyti.

Ne vienas žmogus pastebi, kad atvirose vietose - laukuose, pamiškėse, sodybose ar pakelėse - augantys medžiai atrodo kitaip negu miške. „Laisvai" augančių medžių laja prasideda žemai, ji būna plati, tanki, turi daug storų šakų. Miške augan¬čių medžių laja pakilusi aukštai, yra glausta, reta, suda¬ryta daugiausia iš plonų ir liaunų šakų. Gal todėl rusų miškininkystės pradininkas G.Morozovas rašė, kad miš¬kas yra sumedėjusių augalų bendrija, kurioje dėl medžių sąveikos atsiranda naujų reiškinių, nebūdingų pavieniui augančiam medžiui ir jo aplinkai. Miške medžiai gyve¬na tarsi vienoje šeimoje: jie veikia vienas kitą ir juos supančią aplinką - dirvožemį, drėgmę, apšvietimą ir pan.

Jau XIX a. antroje pusėje buvo suformuluotas toks miš¬ko apibrėžimas: „Miškas - tai erdvė, apaugusi medžiais, kurioje žemę tarp medžių dengia augmenija (krūmai, žo¬lės, paparčiai, grybai ir t.t.), galinti gyventi tik po me¬džių šešėliu". ( Kęstutis Armolaitis. 2003: 8) Ypač svarbu pabrėžti, kad visi miško augalai tarpusavy yra glaudžiai susiję. Kiek giliau reikia žvilgtelėti į miško sudė¬tinių dalių tarpusavio ryšius. Štai medžiai, į kuriuos pirmiausia atkreipiame dėmesį, auga ne tik žemės paviršiuje. Milžiniška ir sudėtinga medžių šaknų sis¬tema skverbiasi į dirvožemį, augalų gausa gražina miško plotus.

Miškas- ypatingas pasaulis, gyvas grožio įsikūnijimas gamtoje, džiaugsmo, įkvėpimo, šviesių jausmų šaltinis. Miškas turi nenugalimą trauką, valdingą jėgą, kviečiančią žmogų į savo paslaptingas valdas. Kur miško žavesio jėga? Tai gyvenimo harmonija, pati didžiausia malonumo ir naudos, šventumo ir kasdienybės, pasakos ir tikrovės daina.

  • Microsoft Word 304 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (2406 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justina
  • Miško bendrijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Miško bendrijos . (2013 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/misko-bendrijos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 23:40
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo