Miško ir durpynų gaisrai


Miškų ir durpynų gaisrai. Gaisrai miškuose ir durpynuose. Gaisrai durpynuose. Misku durpynu gaisrai. Misku ir durpynu gaisrai lietuvoje. Durpynų gaisrai lietuvoje. Misku gaisrai referatas. Miškų gaisrai lietuvoje. Miško gaisrų kilimo priežastys. Lietuvos miskai ir durpynai.

Įvadas. Gaisras. Miškų ir durpynų gaisrų, atsiradimo priežastys. Miško gaisras. Gaisrų priežastis apibendrintai galima suskirstyti į tris grupes:. Gaisro miške priežastys:. Gaisrų skirstymas pagal mastą:. Mažasis gaisras: kurį irgi dar dažnai užgesina ne ugniagesiai, gali būti įveiktas paprastu gesintuvu ar ne daugiau kaip vienu vandens vamzdžiu. Mažiesiems priskiriami žolės gaisrai. Vidutiniu gaisru. :. Dideliu gaisru:. Pasinaudokime europos miško gaisrų informacijos sistema. Miško gaisrų rizikos prognozės nustatymas. Miško gaisrų žalos įvertinimas. Greito įvertinimo sistema. Miškų gaisrai lietuvoje. Kuršių nerijos gaisras lietuvoje. Durpynų gaisrai. Durpynas. Kaip kovoti prieš gaisrus durpynuose:. Durpynų patvenkimas. Durpynų gaisrų pasekmės:. Bendrieji reikalavimai durpynų teritorijose. Išvados. Gaisras – nekontroliuojamas, vykstantis ne tam skirtoje vietoje degimas, keliantis pavojų žmogui turtui ar aplinkai. Didelę grėsmę žmogui ir gamtai sukelia durpynų ir miškų gaisrai. Kurie yra sunkiai kontroliuojami. Mūsų tikslas supažindinti su šių gaisrų keliamais pavojais, jų pasekmėmis ir padariniais. Taip pat siekiame išsiaiškinti šių gaisrų kilimo priežastis lietuvoje ir pasaulyje. Miško gaisras - stichinis ir nekontroliuojamas medžių ir kitų augalų degimas. Kad kiltų gaisras, turi atsirasti užsidegimo šaltinis ir būti pakankamai kuro bei deguonies. Miškas – lyg gigantiškas laužas. Jame daug lengvai užsiliepsnojančių medžiagų: sausų šalelių, nukritusių pernykščių lapų, spyglių, išvirtusių sausuolių, be to, puikiai dega ir gyvi, sveiki bei galingi medžiai. Valstybę siaubiantys miškų gaisrai demonstruoja didelę socialinę problemą, nes beveik visi jie kyla dėl žmogaus kaltės.

Gaisras – nekontroliuojamas, vykstantis ne tam skirtoje vietoje degimas, keliantis pavojų žmogui turtui ar aplinkai. Kurie yra sunkiai kontroliuojami. Taip pat siekiame išsiaiškinti šių gmiško gaisras - stichinis ir nekontroliuojamas medžių ir kitų augalų degimas. Miškas – lyg gigantiškas laužas.  

Europos tarybos parlamentinės asamblėjos aplinkosaugos, žemės ūkio ir teritorinių reikalų komiteto pranešime nurodomi tokie miško gaisrų priežasčių statistiniai duomenys: 10 proc. Tiesioginių gaisrų kyla dėl gamtos reiškinių (žaibas, karštis), o 90 proc. - dėl žmogaus veiklos; iš jų 20 proc. Yra nusikalstama veika: tyčia sukelti gaisrai dėl urbanistinių, medžioklės interesų, susiję su miškininkyste ir gyvulių auginimu. 60 proc. Gaisrų kyla dėl aplaidumo, senovinės kaimo veiklos praktikavimo, rūkymo, stovyklautojų galutinai neužgesintų laužaviečių, miškuose naudojamų netvarkingų trLietuvoje pavojingiausi miškai balandžio, gegužės mėnesiais – kai ant žemės daug sausų pernykščių lapų, smulkių šakelių, o žolė dar neatžėlusi. Vasarą miško gaisringumas priklauso nuo oro sąlygų: oro temperatūros, kritulių kiekio.   užėjus sausrai, miškai tampa kaip parakas – užtenka kibirkšties, kad išdegtų dešimtys ar net šimtai hektarų. Ilgalaikės sausros metu miškas gali užsidegti ir savaime. Pamažasis gaisras: kurį irgi dar dažnai užgesina ne ugniagesiai, gali būti įveiktas paprastu gesintuvu ar ne daugiau kaip vienu vandens vamzdžiu. Mažiesidideliu gaisru: jo metu neretai jau tenka ne gesinti ugnies šaltinį, o atkirsti galimus jos tolimesnio plitimo kelius. Didelis europos komisijos generalinio direktorato jungtinis tyrimų centras (jtc) 1999 m. Įsteigė mokslinių tyrimų grupę pažangių metodų miško gaisrų rizikos įvertinimo ir išdegusių plotų žymėjimo žemėlapiuose europoje vystymui ir įgyvendinimui. Šiems veiksmams įgyvendinti išvystyta europos miško gaisrų informacijos sistema (european forest fire information system, toliau – emgis). Nuo 2003 m. Ši informacinė sistema sudaro dalį europos parlamento ir tarybos reglamento nr. 2152/2003 (forest focus) miškų monitoringo ir aplinkos sąveikos srities. Sistemos tikslas - informacijos apie miškų priešgaisrinę apsaugą europoje, miškų būklę iki gaisro ir po jo pateikimas galutiniams vartotojams ir civilinės saugos bei miškų tarnyboms es šalyse.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2136 žodžiai)
  • Gedas
  • Miško ir durpynų gaisrai
    10 - 1 balsai (-ų)
Miško ir durpynų gaisrai. (2011 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/misko-ir-durpynu-gaisrai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 06:21
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!