Miško kirtimai projektas


Bendra medynų charakteristika. Ugdymo kirtimų projektas. Nedelsiant vykdomi kirtimai , jeigul. Pirma eile vykdomi kirtimai , kai. Antra eile vykdomi kirtimai , kai. Charakteringiausių medynų ugdymas. Pagrindinių kirtimų projektas. Plynų kirtimų projektas. Plynai kertamo medyno aprašymas. Atvejinio kirtamo medyno aprašimas.


Ežerėlio girininkijos 111 kv, 114kv ir 115 kv medynų charakteristika.

Bendras medyno plotas 133,3 ha,iš jų 8,9 ha panaudota kitiems tikslams pavyzdžiui sandėliams,taip pat yra neapaugusi miškų žemės teritorija kuri užima 3,7 ha.Medyno plotas pagal vyraujančias medžių rūšis yra 100,7 ha iš jų grynų medynų 76,4 ha o mišrių yra vos 24,3 ha ploto.Taip vyraujančios rūšis yra Pušis,Beržas,Eglė ir Juodalksnis jų plota gana tolygus.

Mano projktuojamam medelyne vyrauja šios augavientes : Nbl, Ncl, Nal Lbl, Pbn, Lcl, Pcn, Pa, Pb. Tai vyraujančios augavietės, tačiau mano medelyne yra dar keletas augaviečių, kurias parodysiu antrame priede. Vidutinis medyno skalsumas 0,7 Vidutinė amžiaus klasė 75 metų.

Mano projektuojamo medyno pirmoje vietoje vyrauja pušynai. Jie užima apie 76,8 ha tai daugiau nei pusė viso bendro ploto. Iš jų gryni pušynai užima 74,6 ha ploto , o mišrūsi užima 2,2 ha. Pagrindinė augavietė šiuose medynuose yra Nbl ir Lbl ir ir viena retesnė augavientė, kaip Pa

Antra vieta mano medyne užima beržynai, jie užima 10,1 ha bendro ploto.

Trečioji vieta pagal užimama plotą yra priskiriama eglynams, jie užima 9,3 ha.

Esant skirtingam medyno amžiui, skirtingai miško būklei ar specialiai miško, kaip kraštovaizdžio elemento paskirčiai, miškininkystėje naudojami skirtingi kirtimai. Miško ugdomaisiais kirtimais vadinamas tikslingas periodinis dalies medžių ar krūmų iškirtimas nebrandžiame miške, kuriame juos palikti ilgiau yra netikslinga nei ūkiniu, nei biologiniu požiūriu. Ugdomieji kirtimai taikomi medynuose nuo jų susidarymo iki brandos amžiaus. Šiais kirtimais stengiamasi pagerinti medyną, liekantiems medžiams sudarant palankias sąlygas lajoms formuoti ir geresnės kokybės medienos prieaugiui didinti. Norint ugdyti medynus,reikia gerai susipažinti su jų savaiminio formavimosi dėsningumais ,skirti esminius miško gyvavimo etapus:jaunuolynai, pusamžiai, bręstantys ir brandūs. Kintant medyno amžiui,keičiasi ir ugdomųjų kirtimų tikslai bei jiems keliami reikalavimai.Priklausomai nuo medyno amžiaus ir ūkinių tikslų,miškininkystėje ir miškų ūkio praktikoje ugdomieji kirtimai yra skirstomi į keleta rūšių. Lietuvoje ugdomieji kirtimai skirstomi į 3 rūšis : jaunuolynų ugdymą,retinimus ir einamuosius kirtimus.

Esant skirtingam medyno amžiui, skirtingai miško būklei ar specialiai miško, kaip kraštovaizdžio elemento paskirčiai, miškininkystėje naudojami skirtingi kirtimai:

Medynus ugdomiesiems kirtimams rinkau pagal įvairius kriterijus. Vienas pagrindinių yra medyno amžius, Paimtas iš Miško kirtimų taisyklių 2011 metų leidinio. Leistinas ugdomųjų medynų amžius yra svarbiausias akcentas nustatant ugdymo kirtimo rūšies pavadinimą. Per jaunų medynų ugdyti negalima. Antras yra pagrindinės arba kultūrinės rūšies stelbimas kitų menkaverčių rūšių. Trečias kriterijus yra skalsumas. Leidžiamas skalsumas po ugdomųjų kirtimų, kurį radau Miško kirtimų taisyklėse 2010 metų leidinyje, 5 šio leidinio priede radau mišrių medynų skalsumą ir grynų medynų skalsumą po ugdomojo kirtimo.

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2513 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dainius
  • Miško kirtimai projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Miško kirtimai projektas. (2016 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/misko-kirtimai-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 22:27
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo