Miško kirtimo taisyklės


Miško kirtimo taisyklės 2018. Privaciu misku kirtimo taisykles 2018.

Miško kirtimo taisyklės. Miško kirtimai – pagal paskirtį skirstomi į pagrindinius ir tarpinius kirtimus. Pagrindiniai kirtimai - tikslas pagaminti kokybišką medieną. Parenkant pagrindinių kirtimų. Leidžiama kirsti tik brandaus amžiaus medynus. Privačiuose miškuose minėtų kirtimų amžius gali būti keliais metais mažesnis. Plyni kirtimai –. Atvejiniai kirtimai – taip pat naudojami vykdant pagrindinius kirtimus. Atrankiniai kirtimai – dažniausiai vykdomi atsižvelgiant į medynų amžių ir medynų kokybę. Sanitariniai kirtimai – tai tokie kirtimai. Kirtimai vykdomi plynų arba atrankinių kirtimų būdu. Ugdymo kirtimai – jų tikslas suformuoti ūkiškai vertingus atsparius medynus. Atliekant šviesinimus kertami. Einamieji kirtimai vykdomi mišriuose medynuose.


Pagrindiniai kirtimai - tikslas pagaminti kokybišką medieną, todėl jie vykdomi tik brandžiuose medynuose. Taigi pagrindinių kirtimų vykdymas priklauso nuo medynų amžiaus ir miškų grupės. Šie kirtimai vykdomi tik III grupės (apsauginiuose miškuose) ir IV grupės (ūkiniuose miškuose).

Leidžiama kirsti tik brandaus amžiaus medynus, kai jie pasiekia tokį amžių (valstybiniuose miškuose): Ąžuolas 125 metų Eglė 85 metų Pušis, uosis, klevas 105 metų Beržas, juodalksnis, liepa 65 metų Drebulė, tuopa 45 metų Baltalksnis apie 35 metų.

Privačiuose miškuose minėtų kirtimų amžius gali būti keliais metais mažesnis, saugomų teritorijų miškuose medžių kirtimų amžius yra panašus tik ąžuolui, uosiui, klevams, pušims keletų metų didesnis. Pagrindiniai kirtimai dar skirstomi į: plynus, atvejinius bei atrankinius.

Plyni kirtimai – kai iškertami visi medžiai paliekant tik pomiškio medelius ar atrinktus vertingus sėklinius medžius. Plyni kirtimai vykdomi biržėmis ar sklypais. Biržės – tai stačiakampio formos 75 – 150 m. pločio iki kelių šimtų metrų ilgio, miško plotai. Šalia iškirstos miško biržės leidžiama kirsti kitą ne anksčiau kaip po 4 metų, kad iškirstoje biržėje paaugtų pomiškis ir nesusiformuotų dideli tušti miško plotai pavojingi audrų metu. Miško sklypai – tai netaisiklingos formos sklypai iki 5 – 10 ha dydžio, neraižomi biržėmis, o atrenkami pagal subrendusius medynus, augavietes.

  • MS PowerPoint 134 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (686 žodžiai)
  • Kolegija
  • Paulius
  • Miško kirtimo taisyklės
    10 - 2 balsai (-ų)
Miško kirtimo taisyklės. (2018 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/misko-kirtimo-taisykles.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 16:29
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo