Miško kirtimų ugdymai


Medynų formavimas ir kirtimai. Vaišvydavos girininkijos ugdymo ir pagrindinių kirtimų projektas. Bendra Dubravos eksp. Miškų urėdijos Vaišvydavos girininkijos 98 99 kvartalo medynų charakteristika. Ugdomųjų kirtimų projektas. Jaunuolynų ugdymo. Miškų urėdijos. Vaišvydavos girininkijos 98 kv ir 99kv medynų charakteristika. Bendra medynų charakteristika. Bendro ploto paskirstimas %. Augaviečių charakteristika. Atskirų medynų charakteristika. Ugdytinų medynų parinkimas. Jaunuolynų ugdymą retinimus ir einamuosius kirtimus. Ugdymo kirtimų projektas. Jaunuolynų ugdymas. Einamieji kirtimai. Charakteringiausių medynų ugdymas. Pagrindinų kirtimų būdo parinkimas ir pagrindimas. Plynų kirtimų projektas. Plynai kertamo medyno aprašymas.


Medynų formavimas ir kirtimai, kaip vienas iš svarbiausių miškininkystės studijų dalykų, nagrinėja miško augimo, puoselėjimo ir kirtimų būdus, metodus, technologijas, siekiant didinti miškų produktyvumą ir , priklausomai nuo gamtinių,ekonominių ūkio sąlygų,gauti iš miško daugiau medienos bei kitų produktų, taip pat išplėsti naudingas miško apsaugines, sanitarines rekreacines ir estetines funkcijas.

Miškas formuojasi iš daugybės medžių , kurie augdami turi užleisti vietą vienas kitam.Dėl to vienokiais ar kitokiais kirtimų būdais miškas kertamas nuo pat jo susidarymo iki galutinės brandos.Taigi, miško kirtimai yra viena iš svarbiausių ūkinių miško priemonių, lemianti medynų formavimo eigą bei ūkininkavimo ekonomiką ir einamuoju momentu,ir tolimoje ateityje.

Tikslas – pagal duotus Dubravos eksp.miškų urėdijos Vaišvydavos girininkijos 98 kv, 99 kv duomenis suprojektuoti ugdomųjų ir pagrindinių medynų kirtimus.

Mano projektuojamam medyne vyrauja labai daug įvairiausių augaviečių bet svarbiausios ir daugiausiai užimančios vietos yra Lbl ir Nbl augavietės. Taip pat kitos augavietės matyti 2 priede.

Mano projektuojamo medyna sudaro pirmoje vietoje pušynai. Jie užima apie 45% bendro ploto, tai yra 69,5 ha. Iš jų gryni medynai sudaro 12,7 ha ploto , o mišrūs medynai užima 56,8 ha. Pagrindinė augavietės šiuose medynuose yra Lbl,Nbl.

Pagal plotą mano medynai išsidėstę gana tolygiai, bet antroje vietoje yra eglynai, jie užima 39,4% bendro ploto, tai yra apie 27,4 ha bendro ploto. Iš jų gryni medynai sudaro 3,5 ha , o mišrūs 24 ha.

Trečioje vietoje pagal užimama plotą yra beržynai. Jie užima 7,9% bendro ploto, tai yra 5,5 ha. Grynų medynų nėra, o mišrius užima 5,5 ha.

Ketvirtoje vietoje pagal užimama plota yra juodalksnynai . Jie užima vos 5,4 ha plotą. Grynų medynų nėra mišrių 5,4 ha.

Taip yra plotas kuris panaudotas kitiems tikslams jis užima 9,9 ha.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2035 žodžiai)
  • Kolegija
  • Robertas
  • Miško kirtimų ugdymai
    10 - 2 balsai (-ų)
Miško kirtimų ugdymai. (2016 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/misko-kirtimu-ugdymai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 17:37
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo