Miškovežio manipuliatorius


Darbas su miskoveziu. Miskoveziai. Miskovezio darbas. Darbas miskoveziu. Nauji miskoveziai. Miskovezis. Krautuvai manipuliatoriai. Darbas ant miskovezio. Krautuvas-manipuliatorius. Savikroves priekabos miskui.

Įvadas. Konstrukcijos pagrindimas. Valdymas ir veikimas. Miškovežių krautuvų konstrukciniai priedai. Ekonomiškumas. Miškovežio hidraulinės dalies skaičiavimas. Hidrocilindrų skaičiavimas. Spindulinio rotorinio plunžerinio hidrovariklio hidraulinis skaičiavimas. Siurblio parinkimas. Darbinio skysčio parinkimas. Vamzdyno hidraulinis skaičiavimas. Tvirtinimo elementų skaičiavimai. Išvados. Literatūra. Priedai.

Miškovežis su krautuvu buvo išvystytas miškininkystės operacijoms, kad perkeltų darbuotojus toli nuo sunkių ir pavojingų užduočių. Miškovežių krautuvai naudojami įvairiems sunkiems medienos krovimo, bei transportavimo darbams mechanizuoti ir automatizuoti. Jie gali pakelti kelias tonas sveriančius rąstus. Šiais laikais medienai paruošti taikomos įvairios technologijos. Medžiai supjaustomi kirtimo vietoje. Medienos išvežimui iš miškų palengvinti sukurtos specialios mašinos – miškovežiai, bei savikrovės priekabos. Medienai iš miško išvežti yra būtini keliai, kuriais būtų galima važiuoti visais metų laikais.

Miškovežio krautuvas, tai įrenginys skirtas medienai krauti į priekabą ir iškrauti iš jos. Krautuvas susideda iš kelių šarnyriškai sujungtų grandžių, kylančios ,,rankos . Krautuvo vienas galas sujungtas su pagrindu, o kitas galas laisvai juda ir viršutiniame jo gale įtaisytas įrankis – griebtuvas, kuris atlieka darbą. Miškovežio krautuvas sudarytas iš pagrindinių dalių: pasukamojo įrenginio su išstumiamomis atramomis, pagrindinės ir papildomos strėlės, krovinį pagriebiančio įrenginio , vykdomųjų hidraulinių cilindrų, valdymo kabinos, hidraulinių skirstytuvų, rotatoriaus.

šiandien gamintojai gali pateikti užsakovams įvairių modelių krautuvų. Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti krautuvus pagal detalias užsakovų specifikacijas. Įmonės, kurios įsigyja naujus modelius, turi galimybę išsirinkti modelį ir įvairius priedus, taip pat gali pasirinkti ir modelių spalvą.

Miškovežiai su krautuvu naudingi tuo, kad krautuvas yra sumontuotas ant transporto priemonės kėbulo ir nereikia įrengti specialių kranų pakrovimo ir iškrovimo vietose. Taip pat patogu, kad miškovežis gali lengvai privažiuoti prie suverstų rąstų, jų nereikia sukrauti vienoje vietoje. Jei krautuvas montuojamas į serijinį sunkvežimį, tai reikalauja ratų patobulinimo, reikia įrengti papildomas atramas ir padaryti paruošiamuosius darbus.

šiuolaikiniai krautuvai gaminami iš kokybiškų konstrukcinių medžiagų, ir esant nedidelės masei, jie išvysto didelę keliamąją gebą. Žmonės pastebėjo, kad ekonomiška eksploatuoti miškovežius su krautuvais įvairiems miško darbams. Jie turi ilgą strėlę, kuri užtikrina didelę keliamąją gebą ir ilgą eksploataciją, o tai paspartina medienos apdorojimą.

Krautuvą valdyti nesudėtingas, jis gali būti dviem pedalais ir arba svirtimis, prijungtomis tiesiai prie hidroskirstytuvų, tai lemia tikslų darbą ir nereikalauja jokios techninės priežiūros.

  • Microsoft Word 3128 KB
  • 2012 m.
  • 29 puslapiai (4589 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egidijus
  • Miškovežio manipuliatorius
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Miškovežio manipuliatorius. (2011 m. Birželio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/miskovezio-manipuliatorius.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:15
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo