Miškų augalija raida


Misko sporiniai augalai. Sporinis miško augalas. Miško augalija. Medis plunksniniais lapais. Augalai miske. Lietuvos augalijos raida. Sporinis misku augalas. Augalijos raida. Kokia lietuvos augalijos raida?. Misko augalai.

Įvadas. Ar yra lietuvoje tokia vieta, kuri būtų graži visus metus? Miškų augalijos raida. Raseinių rajono medynų įvairovė. Išvados. Šaltiniai. Miško fotografijos. Tai miškas. Jis gražus visais metų laikais. Pavasarį, po žiemos ramybės, pražysta žibuoklės, sužaliuoja medžiai – taip gaivu ir gera būna miške. Tuomet jau nebesinori sėdėti namuose – su šeima važiuojame į girią. Vasarą dar smagiau – miškuose pradeda sirpti uogos, dygsta grybai. Net ir rudenį, kai visa gamta ruošiasi žiemos miegui, miškas atrodo įspūdingai. Kiek atspalvių galime įžvelgti pradėjusiuose gelsti medžių lapuose!

Tai miškas. Jis gražus visais metų laikais. Kiek atspalvių galime įžvelgti pradėjusiuose gelsti medžių lapuose! Važiuojant automobiliu taip ir norisi sustoti ir fotoaparatu įamžinti kiekvieną nepakartojamo peizažo gabalėlį. Prisimenu nukritusių lapų šnaresį po kojomis, kai rudenį einu miško takeliais. Kokia muzika! Jos neišgaus nė vienas instrumentas. Ir žiemą miške gera, gražu. Sniegas ir šerkšnas dabina nuogas medžių šakas. Kiek daug tie medž rašau šį mini mokslinį darbą apie miško augalijos raidą, tam kad išsiaiškinčiau, kiek medžiai ir kiti augalai gali pakelti. Kas įtakoja jų kitimus? Kokie medžiai yra stipriausi? Galbūt sužinosiu, kad yra tokia medžių rūšis, kuri išliko nuo pat miško atsiradimo. Labai įdomu ir tai, kada atsirado miškas? Kada jis pasidarė toks, kokį dabar regiu jį aplankydama? O gal miškas visada buvo toks, koks yra dabar, ir pasakos apie kadaise neperžengiamas girias ir yra tik pasakos. ?

Nenorėjau apsiriboti vien šia tema, todėl aprašysiu ir raseinių rajono medynų įvairovę. Iš savo patirties žinau, kad ne visose lietuvos vietose miškai labai panašūs, pvz. Smėlėtose pajūrio ir dzūkijos žemėse auga beveik vien tik pušys. Mane domina, kiek ir kokių medžių yra raseinių krašto miškuose. Koks vidutinis jų amžius? Kokia jų vertė ir nauda? Iš ko susideda medynas? Nejaugi, tik iš vienos rūšies medžių?

Žmogus pats kerta ir sodina medžius ir galbūt galima teigti, kad jis gali užsisodinti tokią girią, kokios nori. Aš bandysiu paneigti šį teiginį ieškodama veiksnių, kurie įtakoja įvairių medžių rūšių pasiskirstymą. Kol kas bandau spėti, jog didžiausią įtaką tam turi dirvožemis ir vyraujantis klimatas.

Tikiuosi į visus klausimus atsakyti savo darbe. Vis dar galvoju, kad mano pasirinkta tema yra įdomi ir ypatinga. Juk miškas tarsi stebuklinga vieta, apdainuojama dainose ir aprašoma pasakose. Neketinu ieškoti blogosios miško pusės. Aš net manau, kad būtų sunku ją rasti. Vienas iš mano tikslų yra pristatyti miško istoriją, kitas – supažindinti skaitytoją su raseinių rajono medynų įvairove ir trečiasis, pats svarbiausias, padėt manoma, kad miškas atsirado prieš 320-400 mlrd. Metų – devono periodo pabaigoje ir karbono pradžioje, sausumai iškilus iš jūros. To meto miškuose augo daugiausia sporiniai augalai: asiūkliai, įvairaus dydžio sumedėję paparčiai. Vieni buvo aukšti su plačiais lapais, kiti ploni, tamsiamėgiai. Vieni tik žemę dengė, kiti viniojosi apie aukštesnius augalus, treti su mažais dantytais plunksniniais lapais patys stiebėsi aukštyn.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (1500 žodžiai)
  • Mokykla
  • Miškų augalija raida
    8 - 2 balsai (-ų)
Miškų augalija raida. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/misku-augalija-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 13:04
×